دکتر سارا بهروان / خدمات لیزر / پاک کردن تاتو بدن با لیزر با عکس قبل و بعد واقعی
۶ دقیقه
پاک کردن تاتو بدن با لیزر

پاک کردن تاتو بدن با لیزر با عکس قبل و بعد واقعی

آنچه می خوانید...

پاک کردن تاتو بدن با لیزر یک روش مدرن است که عوارض کمتری دارد ولی نتایج آن فوق العاده است. لیزر با تاباندن پالس های نوری با شدت بالا به پوست، جوهر تاتو را مستقیماً هدف قرار می دهد. این نور شدید رنگدانه ها را به ذرات کوچکتر تجزیه می کند که سپس به صورت طبیعی توسط بدن دفع خواهد شد. شما بسته به وسعت و عمق رنگدانه های تاتو به چندین جلسه لیزر برای پاک کردن تاتو بدن نیاز خواهید داشت.

چرا باید با لیزر تاتو را پاک کنیم؟

پاک کردن تاتو با لیزر ایمن ترین و موثرترین راه برای خلاص شدن از شر خالکوبی هایی است که دیگر آنها را نمی خواهید. لیزر برخلاف روش های تهاجمی قدیمی به آرامی جوهر تاتو را تجزیه می کند بدون اینکه به پوست اطراف آن آسیب برساند. لیزر می تواند اکثر رنگدانه های تاتو را با کمترین درد و ناراحتی در هر جلسه حذف کنند. حذف خالکوبی با لیزر زمانی که توسط یک متخصص با تجربه به درستی انجام شود، جای زخمی باقی نمی گذارد. لیزر در مقایسه با سایر روش های حذف تاتو به بهبود سریع تر پوست ناحیه تحت درمان کمک می کند.

 

خطرات پاک کردن تاتو با لیزر؟

عوارض جانبی بالقوه حذف تاتو با لیزر تغییر رنگ پوست است که می تواند در طول فرآیند رخ دهد. هیپوپیگمانتاسیون به روشن شدن موقت پوست، در نتیجه تاثیر لیزر بر سلول های تولید کننده ملانین اشاره دارد. این اثر در افرادی که رنگ پوست تیره تر دارند، بیشتر شایع است.

برعکس، هایپرپیگمانتاسیون شامل تیره شدن موقت پوست است. لیزر ممکن است باعث افزایش تولید ملانین شود، به ویژه در افرادی که رنگ پوست روشن تری دارند. سایر عوارض جانبی شامل قرمزی موقت، تورم، خارش و در موارد نادر عفونت، اسکار و واکنش های حساسیت زا است.

پاک کردن تاتو بدن با لیزر

بخوانید: پاک کردن تاتو ابرو با لیزر کیوسوئیچ

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

لیزر در چند جلسه تاتو بدن مرا پاک می کند؟

به طور معمول، پاک کردن تاتو تقریباً 8-14 جلسه طول می کشد. تعداد جلسات مورد نیاز بر اساس محل خالکوبی، رنگ هایی که استفاده شده، قدمت تاتو و وسعت محل متفاوت است. موفقیت این فرآیند به خصوصیات فردی پوست نیز بستگی دارد.

جوهر تیره، مانند رنگ های مشکی و آبی به درمان لیزری بهتر پاسخ می دهند. از سوی دیگر، رنگ ‌های زنده ممکن است نیاز به جلسات بیشتری داشته باشند. به طور مشابه، تاتوهای بزرگ ‌تر اغلب به زمان بیشتری نیاز دارند تا بدن ذرات جوهر تجزیه شده را از بین ببرد.

نوع پوست شما نیز در حذف تاتو با لیزر نقش دارد. افرادی که پوست روشن ‌تری دارند، در مقایسه با افرادی که رنگ پوست تیره‌ تری دارند، اغلب نتایج بهتری را تجربه می‌ کنند.

 

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر؟

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر به اندازه خالکوبی بستگی دارد.  برای پاک کردن تاتو بزرگ تر و پیچیده تر باید هزینه بیشتری بپردازید. هزینه پاک کردن تاتو بدن در کلینیک ایوا از 500 هزار تومان است.

رنگ‌ های تیره ‌تر مانند مشکی و آبی بهتر به لیزر پاسخ می ‌دهند و حذف آنها مقرون به صرفه ‌تر است. رنگ ‌های پر جنب و جوش ممکن است به جلسات اضافی نیاز داشته باشد.

محل تاتو یا قسمتی از بدن که تاتو در آن واقع است نیز در هزینه ها تاثیرگذار است. خالکوبی در نواحی با جریان خون بیشتر سریعتر بهبود می یابد. پزشکان با تجربه ممکن است هزینه بیشتری برای خدمات خود دریافت کنند. بسته به شهرت کلینیک و سطح مهارت پزشک و تعداد جلسات نیز هزینه ها متفاوت است.

 

بخوانید: مزایای پاک کردن تاتو با لیزر؟ آیا لیزر تتو عوارض دارد؟

مراقبت های قبل و بعد لیزر تاتو بدن؟

مراقبت های قبل و بعد از لیزر تاتو برای اطمینان از ایمنی و نتایج مطلوب حیاتی است. مراقبت های قبل از پاک کردن تاتو با لیزر شامل قرار نگرفتن در معرض آفتاب، برنزه نکردن پوست، عدم استفاده از آنتی بیوتیک ها و داروهایی است که باعث حساسیت پوست نسبت به نور می شوند.

مراقبت های پس از لیزر شامل تمیز نگه داشتن ناحیه تحت درمان، کمپرس سرد، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، پوشاندن ناحیه با گاز تمیز، استفاده از ضد آفتاب و پمادهای توصیه شده است.

قبل و بعد لیزر تاتو بدن

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

لیزر تاتو در بارداری و شیردهی؟

با اینکه لیزر یک روش بسیار ایمن برای پاک کردن تاتو در نظر گرفته می شود برخی شواهد نشان می دهد که لیزر درمانی در دوران بارداری می تواند بر جنین تأثیر بگذارد. همچنین ممکن است لیزر در دوران بارداری باعث ناراحتی شما شود. پس بهتر است برای پاک کردن تاتو تا بعد از بارداری صبر کنید. برای احتیاط توصیه می کنیم قبل از شروع فرآیند پاک کردن تاتو با لیزر، تا 3 ماه پس از پایان شیردهی صبر کنید.

 

لیزر تاتو برای چه افرادی ممنوع است؟

افرادی که پوست بسیار تیره ای دارند، به دلیل خطر بالای ناهنجاری های دائمی رنگدانه، کاندیدای مناسبی برای لیزر تاتو نیستند. هر کسی که ایزوترتینوئین (آکوتان) مصرف کرده است باید حداقل 12 ماه قبل از حذف خالکوبی به دلیل خطر شدید ایجاد اسکار صبر کند. بیمارانی که سابقه تبخال (عفونت هرپس سیمپلکس دهان) دارند، باید قبل از انجام تاتو از داروهای پیشگیری کننده ضد تبخال (مانند آسیکلوویر) استفاده کنند. بیمارانی که سیگار می کشند باید حداقل دو هفته قبل از پاک کردن خالکوبی با لیزر و 6 هفته بعد از آن، سیگار را ترک کنند تا بهبودی بهتر انجام شود.

 

لیزر تاتو بدن چقدر دردناک است؟

درد لیزر تاتو توسط بیشتر افراد متوسط تا شدید توصیف شده است. استفاده از بی حس کننده های موضعی قبل از لیزر تاتو و مصرف مسکن های OTC می تواند این درد را بسیار قابل تحمل کند.

 

برای کاهش درد لیزر تاتو چیکار کنیم؟

یکی از بهترین روش های کاهش درد لیزر تاتو استفاده از کمپرس یخ است. قرار دادن کیسه یخ روی ناحیه خالکوبی باعث بی‌ حسی شده و درد را کاهش خواهد داد. حتماً بین پوست و یخ یک دستمال یا حوله قرار دهید. این کار از تحریک یا قرمزی پوست جلوگیری می کند.

حدود 30 تا 45 دقیقه قبل از درمان، یک مسکن بدون نسخه مصرف کنید. ایبوپروفن و استامینوفن پایانه های عصبی را آرام کرده و باعث می شوند درد ناشی از لیزر تاتو شما را کمتر اذیت کند. مصرف این داروها باید همراه با بی حسی موضعی پوست باشد که توسط تکنسین انجام می شود.

 

منبع:

https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/laser-tattoo-removal

pureskinlasercenter.com/blog/everything-you-need-to-know-about-laser-tattoo-removal

removery.com/blog/benefits-of-tattoo-removal

 

 

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.