۵ دقیقه
بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

آنچه می خوانید...

بلفاروپلاستی (عمل جراحی پلک)، هزینه، مزایا و عوارض

بلفاروپلاستی یا عمل جراحی افتادگی چشم، عمل زیبایی است که به رفع افتادگی چشمان کمک می کند. افتادگی پلک بر اثر وجود پوست یا غدد چربی اتفاق می افتد. این عمل پوست های اضافی و غدد چربی را برداشته و به پلک های شما ظاهری محکم و زیبا می دهد. عمل جراحی پلک هم بر روی پلک بالا و هم پلک پایین بر طبق نظر پزشک انجام می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با هزینه، مزایا و عوارض این جراحی زیبایی پلک آشنا شویم.

بلفاروپلاستی (عمل جراحی پلک)، هزینه، مزایا و عوارض

مزایای جراحی بلفاروپلاستی پلک

با افزایش سن و از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و جمع شدن چربی در ناحیه پلک بالایی، منجر به افتادگی پلک می شود. افتادگی پلک باعث از دست رفتن زیبایی و گاهی مشکل در بینایی افراد می شود. عمل زیبایی بلفاروپلاستی یک راحل حل تضمینی و ماندگار در جهت رفع شلی و چین و چروک در ناحیه پلک بالایی و پایینی می باشد. چشمان یکی از فاکتور های اصلی در زیبایی افراد به شمار می روند.

عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) با بالا کشیدن پلک بالایی باعث رفع چین و چروک ناحیه پلک می شود. این عمل باعث جوان سازی چهره ی شما می شود. جراحی پلک باعث حفظ فرم چشمان شده و نواحی اطراف قرنیه (سفیدی چشم) بیشتر به چشم می خورند.

مزایای جراحی بلفاروپلاستی پلک

عمل جراحی بلفاروپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

عمل جراحی پلک برای هر کسی که به سن قانونی رسیده باشد قابل انجام است. اما معمولا افتادگی پلک بر اثر کهولت سن تشدید شده و نیاز به آن بیشتر می شود. این عمل برای افرادی که افتادگی پلک را به صورت موروثی دارند حتی در سن های پایین نیز انجام می شود. هدف از انجام بلفاروپلاستی در برخی مواقع زیبایی و در برخی درمانی است. در برخی بیماران مشاهده شده که پوست ها و چربی های اضافه به حدی در پلک سنگینی می کنند، که مراجعه کننده دچار نقص در بینایی می باشد.

مدت زمان نقاهت بلفاروپلاستی

دوران نقاهت عمل جراحی پلک به عوامل مختلفی بستگی دارد. انتخاب پزشک ماهر و تجهیزات کافی در کوتاه تر شدن دوران نقاهت بسیار تآثیر گذار است. ما در مطب زیبایی دکتر سارا بهروان این اطمینان را به بیماران می دهیم که از بالاترین تجهیزات و پزشکان با تجربه برای عمل بلفاروپلاستی استفاده کنیم.

بلفاروپلاستی یک عمل جراحی است و همانند هر عمل جراحی دیگری دارای دوران نقاهت می باشد و این کاملا طبیعی است. منظور ما از نقاهت کبودی ناحیه پلک ها و بخیه هایی است که در ناحیه پلک زده شده است. ما در مطب دکتر سارا بهروان این اطمینان را می دهیم که مراجعه کننده از همان روز اول جراحی می تواند به کار های روزمره خود مشغول شود. اما اقداماتی که تنها در 48 ساعت اول باید انجام شود به قرار زیر است:

  1. محدود کردن کار با موبایل و تبلیت و تماشای تلویزیون
  2. زدن عینک آفتابی
  3. بالا قرار گرفتن سر از بدن به هنگام خواب

ضمنا توجه داشته باشید وجود درد و کبودی در ناحیه دور چشم طی 48 ساعت اول طبیعی است. پیشنهاد می شود که در 48 ساعت اول از کمپرس های سرد استفاده کنید. در صورت تجربه ی درد غیر عادی بعد از عمل به سرعت با مطب دکتر سارا بهروان تماس بگیرید تا متخصصان ما شرایط شما را بررسی کنند.

مدت زمان نقاهت

عوارض احتمالی

جراحی زیبایی بلفاروپلاستی دارای عوارض احتمالی می باشد. اکثر این عوارض در اثر کمبود مهارت یا تجهیزات کلینیک زیبایی است. ما در مطب دکتر سارا بهروان این تضمین را به شما می دهیم که ماهر ترین پزشک ها و بیشترین تجهیزات را برای عمل جراحی شما تدارک ببینیم. شرایط شما قدم به قدم بعد از عمل زیبایی پلک بررسی می شود. اما در ادامه با برخی عوارض احتمالی عمل زیبایی بلفاروپلاستی آشنا می شویم:

  1. عفونت پوستی در ناحیه پلک های که بیشتر حاصل عدم مهارت پزشک رخ می دهد.
  2. یکسان نبودن حالت پلک ها
  3. دوبینی
  4. خطرات ناشی از بی حسی و بی هوشی

توصیه می شود بعد از عمل در نواحی پلک های از کرم های مرطوب کننده یا بخور استفاده کنید تا از خشکی پلک ها جلوگیری شود.

ماندگاری نتایج حاصل از جراحی بلفاروپلاستی

نکته ای که درباره ی ماندگاری عمل جراحی بلفاروپلاستی باید در نظر داشت این است که این یک عمل جراحی است. در طی این عمل جراحی تمام پوست ها و چربی های اضافی نواحی پلک های برداشته شده. لذا ماندگاری بالایی دارد. شما بعد از عمل بلفاروپلاستی حداقل تا هشت تا ده سال دچار افتادگی پلک نخواهید شد.

ماندگاری نتایج حاصل از جراحی بلفاروپلاستی

قبل و بعد از عمل پلک چه کار هایی باید انجام شود

عمل جراحی بلفاروپلاستی مانند هر عمل جراحی دیگیری نیازمند مراقبت ها و پیشنیاز هایی است که باید انجام شود. توصیه می شود که اگر خانه دار هستید تا یک هفته یا از غذا های آماده استفاده کنید یا اینکه از کسی کمک بخواهید که در این امر شما را یاری کند. چون عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی بر روی پلک های تأثیر می گذارد پیشنهاد می شود قبل از عمل فردی را به عنوان مراقب به مطب آورده تا شما را در راه خانه یاری کند.

بعد از عمل جراحی از برداشتن وسایل سنگین وزن یا اینکه فعالیت های سنگین جسمانی پرهیز کنید. ناحیه اطراف چشمان را مرطوب کنید و از نگاه کردن به وسایل دیجیتال پرهیز کنید.

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.