دکتر سارا بهروان / درمانی پوست / لیفت پلک با پلاسما جت
۷ دقیقه
درمان افتادگی پلک با پلاسما جت

لیفت پلک با پلاسما جت

آنچه می خوانید...

پلاسما جت درمانی است که از پلاسمای داغ برای تحریک غشاهای سلولی پوست، آبرسانی مجدد به پوست و سفت تر کردن بافت آن استفاده می‌کند. در این استراتژی، پلاسمای داغ باعث تولید کلاژن در پوست خواهد شد که این امر به افتادگی پلک و کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک های عمیق آن کمک می کند. ما در ادامه قصد داریم راجع به درمان افتادگی پلک با پلاسما جت و مسائل مرتبط با آن صحبت کنیم. برای شروع بگذارید ببینیم فناوری پلاسما جت توانایی درمان چه مواردی را دارد.

پلاسما جت چیست و چگونه کار می کند؟

پلاسما حالت چهارم ماده است و در درمان پلاسما جت، این ماده زمانی ایجاد خواهد شد که گاز اتمسفر، بین نوک قلم دستگاه و پوست بدن فرد یونیزه شود. پس از یونیزه شدن، یک قوس الکتریکی، شبیه به یک پیچ روشن کننده‌ی کوچک ایجاد خواهد شد. از این روش برای درمان نواحی مشکل دار، بدون ایجاد هیچ گونه آسیب ناخواسته ای به بدن استفاده می شود.

پس از برخورد اشعه‌ی پلاسما به پوست، بافت‌های اطراف محل تابش شروع به انقباض، سفت شدن و کوتاه شدن می‌کنند. در نتیجه‌ی این اتفاق، سطح پوست کاهش یافته و در نهایت چین و چروک، خطوط ریز و اسکار و غیره ناپدید می شوند. نتیجه نهایی این اتفاق سفتی و کشش پوست (اثر لیفتینگ) است. در درمان افتادگی پلک با پلاسما جت نیز از همین فرایند استفاده می شود. درمان افتادگی پلک با پلاسما جت، درمانی است که از پلاسمای داغ برای تحریک غشاهای سلولی پوست پلک، آبرسانی مجدد و سفت تر کردن بافت آن استفاده می‌کند.

چه مسائلی را می توان به وسیله‌ی پلاسما جت درمان کرد؟

با استفاده از پلاسما جت، می توان موضوعاتی مثل موارد زیر را درمان کرد.

درمان افتادگی پلک با پلاسما جت چگونه است؟

در ابتدا ناحیه‌ی تحت درمان تمیز خواهد شد و پس از آن از یک کرم بی‌حس کننده‌ی موضعی برای کمک به کاهش درد و ناراحتی در طول انجام عمل، استفاده می‌شود. این کرم بی حس کننده تا 30 دقیقه بر روی محل مورد نظر قرار می گیرد تا پروسه درمان شروع شود.

برای انجام این کار، نوک دستگاه پلاسما جت در فاصله‌ی 0.2 میلی متری از سطح پوست قرار خواهد گرفت. توجه کنید اگر نوک دستگاه پوست فرد را لمس کند، دستگاه فوراً از روی پوست برداشته خواهد شد. این کار به این دلیل است که از بروز هر گونه آسیبی جلوگیری شود. با این حال، در نظر داشته باشید که احتمالاً در ناحیه‌ی تحت درمان احساس گرما و ناراحتی خواهید کرد.

دوره نقاهت پلاسما جت افتادگی پلک

زمان بهبودی مورد نیاز این روش درمانی ممکن است از بیماری به بیمار دیگر متفاوت باشد. همچنین این زمان بهبودی به میزان تهاجمی بودن درمان و نحوه‌ی مراقبت از پوست قبل از انجام عمل نیز وابسته است. اما توجه داشته باشید که در این مدت زمان بهبودی، اکثر افراد می توانند در همان روز انجام عمل به انجام کار های روزانه خود باز گردند و مشکلی سد راه آن ها نخواهد بود.

رفع افتادگی پلک با پلاسما جت نتیجه ای ماندگار تر نسبت به سایر روش های موقتی همانند تزریق بوتاکس دارد ولی نسبت به روش جراحی پلک ماندگاری کمتری خواهد داشت.

مراقبت های بعد از پلاسما جت پلک

از آنجایی که درمان به وسیله‌ی پلاسما جت باعث قرمزی و پوسته پوسته شدن خفیف پوست خواهد شد، انجام مراقبت‌های روزانه امری ضروری است. در ادامه به چندین مورد از این مراقبت‌های روزانه و استانداردهای بهداشتی‌ که پس از انجام عمل موظف به رعایت آنها هستید، اشاره می‌کنیم.

 • قبل از شستشو و یا مرطوب کردن ناحیه‌ی تحت درمان، دست های خود را کاملا بشویید. (به طور کلی توجه داشته باشید تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه‌ی تحت درمان می تواند به بهبود سریع عوارض عمل کمک زیادی کند.
 • ناحیه تحت درمان را با آب ولرم و یک پاک کننده‌ی ملایم که بدون مواد فعال می‌باشد، به مدت 5 روز شستشو دهید.
 • تا 72 ساعت بعد از انجام عمل از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید.
 • تا 48 ساعت بعد از عمل، از انجام هر گونه مراقبت فعال پوستی در ناحیه‌ی تحت درمان خودداری کنید.
 • به مدت 10 روز بعد از عمل، از برخورد هر گونه ماده‌ی رتینول دار در ناحیه‌ی مورد نظر خودداری کنید.
 • تا حد امکان سعی کنید از لمس ناحیه‌ی تحت درمان خودداری کنید. به طور کلی توجه داشته باشید همیشه از خاراندن، لمس، مالش و… پوست ناحیه خودداری کنید زیرا ممکن است که این اعمال منجر به زخم و یا عفونت شود.
 • تا 48 ساعت پس از انجام عمل، از برخورد ماده های آرایشی بهداشتی به ناحیه‌ی تحت درمان خودداری کنید.
 • در 48 ساعت اول پس از عمل از انجام ورزش شدید و یا هر چیزی که ممکن است باعث تعریق شما شود خودداری کنید.
 • تا 24 ساعت بعد از انجام عمل از مصرف الکل خودداری کنید.
 • در ارتباط با تورم و قرمزی، استفاده از کیسه های یخ می تواند التهابات محل مورد نظر را تسکین و کاهش دهد. علاوه بر این داروهای ضد التهاب و یا ضد هیستامینی نیز ممکن است کمک کننده باشند.
 • برای کم کردن علائم درد فقط از دوز توصیه شده‌ی پاراستامول (پانادول) مصرف کنید.

خطرات و عوارض احتمالی پلاسما جت پلک

به طور کلی انجام روش پلاسما جت پلک توسط یک متخصص آموزش دیده، را به یک روش بسیار کم‌خطر تبدیل می‌کند. اما این استراتژی درمانی نیز مثل بقیه‌ی درمان ها دارای عوارض احتمالی است. به طور مثال:

 • تقریباً دو تا چهار روز پس از انجام عمل مقداری قرمزی و تورم در محل تحت درمان وجود خواهد داشت.
 • ممکن است ریزش پوسته های سبکی را نیز به مدت 3 تا 5 روز پس از عمل تجربه کنید
 • احساس خارش و درد نیز یکی دیگر از عوارض درمان افتادگی پلک به وسیله‌ی پلاسما جت است.
 • توجه داشته باشید به پوسته های به وجود آمده در محل زخم به هیچ عنوان دست نزنید؛ این کار می تواند منجر به عفونت و یا زخم شود.

هزینه پلاسما جت پلک

هزینه پلاسما جت پلک همانند هر روش زیبایی و یا درمانی دیگری، با توجه به فاکتور های متعددی تعیین خواهد شد که از جمله آن ها می توان به کلینیک و مرکزی که این کار را انجام می دهید، میزان تجربه و مهارت پزشک، میزان افتادگکی پلک، محل درمان (تنها یک پلک یا هر دو پلک پایین و بالا)، سن مراجعه کننده و تعداد جلسات مورد نیاز اشاره نمود. جهت اطلاع از هزینه دقیق درمان افتادگی پلک با پلاسما جت بهتر است به بهترین دکتر پوست و مو در تهران مراجعه نمایید.

سوالات متداول

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.