دکتر سارا بهروان / جوانسازی / آر اف فرکشنال و هزینه آن در سال 1403 با قبل‌بعد واقعی +فیلم
۱۰ دقیقه

آر اف فرکشنال و هزینه آن در سال 1403 با قبل‌بعد واقعی +فیلم

آنچه می خوانید...

آر اف فرکشنال جدیدترین فناوری ضدپیری در جهان محسوب می‌شود که به طور ایمن و کاملا موثر جوانسازی پوست‌تان را به شما هدیه می‌دهد. کاربرد آر اف فرکشنال در سفت و درخشان‌تر کردن پوست خلاصه‌ می‌شود. برای اینکه بیشتر و بهتر با این فناوری جدید در عرصه زیبایی آشنا شوید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

 

آر اف فرکشنال چیست؟

آر اف فرکشنال ترکیبی موثر و قدرتمند از فرکانس‌های رادیویی به همراه میکرونیدلینگ است که یک پاسخ قدرتمند و طبیعی به روند پیری پوست القا می‌کند و در نهایت از طریق بازسازی سلولی و تولید کلاژن پوست را احیا و بازسازی می‌کند و یک پوست جوان‌تر و سرزنده‌تر به شما هدیه می‌دهد.

انواع آر اف فرکشنال

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

دیگر مقالات: تفاوت لیزر co2 و آر اف فرکشنال

انواع آر اف فرکشنال را بشناسید

آر اف سوزنی

در این نوع آر اف فرکشنال با توجه به نوع پوست و نوع ضایعه از سوزن مخصوصی استفاده می‌شود که لایه درم صورت را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ویتامین و مواد مغذی موردنیاز جهت ساخت کلاژن را وارد پوست می‌کند.

آر اف سه بعدی

در این نوع از آر اف انرژی امواج فرکانس رادیویی از طریق افزایش تصاعدی دمای سلول‌های چربی پوست اسکار و سلولیت‌ها را برطرف می‌کنند.

آر اف خانگی

این دستگاه دارای مدل‌های مختلفی است که قابلیت استفاده در منزل را دارند و به کمک آن می‌توان میزان گردش خون در بدن را افزایش داد و در نهایت جوانسازی و شادابی پوست را رقم زد.

آر اف ترماژ

این نوع از آر اف فرکشنال با تحریک لایه درم پوست به کلاژن سازی و در نهایت جوانسازی و شادابی پوست کمک می‌کند. ماندگاری تاثیر این نوع آر اف ۶ ماهه است که پس از از بین رفتن نتایج آن می‌توانید مجددا نسبت به ترمیم و شارژ جلسات آن اقدام کنید.

آر اف تری پلار

این نوع آر اف قسمت‌ های بزرگ و عمیق پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در رفع چین و چروک، لیفت پوست و روشن کردن جای زخم و … کاربرد دارد.

آر اف رافوس

این نوع از دستگاه‌های آر اف فرکشنال علاوه بر درمان چین و چروک و جوانسازی پوست در کاهش چربی‌های بدن از جمله چربی‌های شکم، پهلو، زانو و بازوها تاثیرگذار هستند.

 

انواع دستگاه آر اف فرکشنال

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

انواع دستگاه آر اف فرکشنال

اسکارلت

اسکارلت یکی از بهترین دستگاه‌های آر اف فرکشنال است که در عین بازدهی بالا عوارض جانبی کمتری نسبت به سایر دستگاه‌ها دارد. این دستگاه ترکیبی از میکرونیدلینگ را به همراه گرمای فرکانس امواج رادیویی ارائه می‌دهد که در نتیجه اثابت این گرما به بافت پوست فرآیند کلاژن سازی و جوانسازی پوست اتفاق می‌افتد.

ترمیا

در این نوع از دستگاه‌های آر اف فرکشنال از سوزن‌های بسیار نازک استفاده می‌شود و شدت عملکرد دستگاه نیز با توجه به نوع عارضه پوستی و اهداف درمانی قابل تنظیم است. امواج رادیویی از طریق کانال‌های ایجاد شده توسط سوزن‌ها وارد پوست شده و باعث تولید کلاژن و الاستین و در نهایت جوانسازی پوست می‌شوند.

ویواسه

این دستگاه ترکیبی از میکرونیدلینگ به همراه فرکانس رادیویی چندسطحی را ارائه می‌دهد. در این دستگاه به منظور افزایش نفوذ سوزن به عمق پوست از روکش طلا برای سوزن‌ها استفاده شده است.

ویرچو

این دستگاه از طریق ترکیب میکرونیدلینگ و انرژی فرکانس رادیویی جراحات ریزی در سطح پوست ایجاد می‌کند که این امر منجر به افزایش تولید کلاژن ، الاستین و فیبروبلاست می‌گردد که در نهایت فرآیند طبیعی بهبود پوست را به دنبال خواهد داشت.

دیگر مقالات: درمان جای جوش با آر اف فرکشنال ویرچو

هزینه آر اف فرکشنال در سال 1403

هزینه آر اف فرکشنال با توجه به فاکتورهای مختلفی متغیر خواهد بود که از جمله این فاکتورها که در تعیین تعرفه آر اف فرکشنال تاثیرگذار هستند عبارتند از:

 • نوع دستگاه آر اف فرکشنال
 • وسعت محل تحت درمان
 • تعداد جلسات موردنیاز
 • خدمات کلینیک موردنظر
 • مهارت و تخصص پزشک
 • شرایط پوست
 • و …

در سال 1403 به صورت متوسط هزینه آر اف فرکشنال صورت از 2.5 میلیون در کلینیک های تهران انجام می شود. در صورت نیاز به مشاوره رایگان و اطلاع دقیق از قیمت آر اف با ما تماس بگیرید.

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

تعداد جلسات برای آر اف فرکشنال

عاملی که تعداد جلسات آر اف فرکشنال را تعیین می‌کند نوع پوست و نوع دستگاه است که با توجه به این بین ۲ الی ۵ جلسه برای هر فرد مورد نیاز است. فاصله بین جلسات نیز ماهانه است که پس از اتمام جلسات می‌توانید هر شش ماه یکبار با صلاحدید پزشک نسبت به ترمیم و شارژ آن اقدام کنید.

 

ماندگاری آر اف فرکشنال

برای اینکه نتایج حاصل از درمان آر اف فرکشنال به طور کامل قابل مشاهده باشند به دو ماه زمان نیاز است. اما به طور کلی ماندگاری آر اف فرکشنال با توجه به مراقبت‌های پس از درمان متغیر خواهد بود که این زمان به طور تقریبی دو سال است.

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

مزایا و معایب آر اف فرکشنال

مزایا

 • مناسب برای همه طیف‌های رنگی پوست
 • عدم آسیب به لایه‌های سطحی پوست
 • یک روش غیرتهاجمی و راحت نسبت به روش‌های سنتی جوانسازی پوست
 • قابل استفاده روی کلیه قسمت‌های بدن
 • قابلیت کنترل و تنظیم فرکانس و دما

معایب

استفاده از آر اف فرکشنال یک روش ایمن است که معایب و عوارض خاصی به همراه ندارد اما اگر این کار توسط افراد غیرمتخصص و در مراکز نامعتبر انجام شود ممکن است مراجعه کننده با عوارضی چون سوختگی و ایجاد گوشت اضافه در ناحیه تحت درمان مواجه شود. همچنین یکی از مواردی که شاید بتوان در مورد معایب آر اف فرکشنال عنوان کرد این است که برای کلیه افراد و کلیه مشکلات پوستی کارایی ندارد.

دیگر مقالات: خداحافظی با جای جوش با لیزر فرکشنال

عوارض آر اف فرکشنال

استفاده از آر اف فرکشنال ممکن است برخی عوارض کوتاه مدت نظیر سوزش، خشکی، التهاب و درد را به دنبال داشته باشد که این موارد کاملا طبیعی هستند و طی مدت کوتاهی برطرف می‌شوند.

قبل و بعد آر اف فرکشنال صورت

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

کاربرد آر اف فرکشنال

 • کمرنگ کردن ترک‌های پوستی
 • رفع شلی و افتادگی پوست
 • رفع غبغب
 • درمان چین و چروک
 • درمان منافذ باز
 • درمان ترشحات چربی پوست
 • درمان جوش و جای جوش و اسکار و آکنه
 • درمان لکه‌های پوستی
 • روشن کردن پوست
 • درمان تعریق بیش از حد
 • لیفت پوست
 • درمان فرورفتگی‌های پوست

 

آر اف فرکشنال از چه سنی مناسب است؟

افرادی که دارای لک یا جای جوش هستند می‌توانند از سن ۱۸ سالگی به بعد از آر اف فرکشنال استفاده کنند و آن دسته از افراد که به دنبال رفع چین و چروک و افتادگی پوست خود هستند نیز از سن ۴۰ الی ۶۰ کاندیداهای مناسبی برای استفاده از آر اف فرکشنال هستند.

 

آر اف فرکشنال برای چه افردای ممنوع است؟

 • بانوان باردار
 • افراد مبتلا به دیابت و فشار خون بالا یا التهابات شدید پوستی و کلوئید
 • افرادی که از دفیبریلاتور یا باتری قلب استفاده می‌کنند.
 • افرادی که به تازگی سولار انجام داده‌اند یا در معرض نور خورشید قرار گرفته‌اند.

دیگر مقالات: با این لیزر با جای بخیه و اسکار خداحافظی کنید!

کاندیدای مناسب برای آر اف فرکشنال

کلیه افرادی که بین ۲۰ الی ۶۰ سال سن دارند و در لیست ممنوعه آر اف فرکشنال قرار ندارند می‌توانند برای درمان چین و چروک‌ها و آسیب‌های پوستی خود از آر اف فرکشنال استفاده کنند.

رفع لک

آر اف فرکشنال از طریق ایجاد گرما باعث تبخیر ملانین اضافی پوست شده و رنگدانه‌های پوست را روشن می‌کند و در نتیجه لک‌های پوستی کمرنگ‌تر شده و از بین می‌روند.

جوانسازی

فرکانس‌ها و عملکرد آر اف فرکشنال به نحوی است که کلاژن سازی پوست را تحریک می‌کند و در نهایت همین تولید کلاژن به سفت شدن و جوانسازی پوست کمک می‌کند.

رفع اسکار و جای جوش

با استفاده از امواج آر اف فرکشنال سلول‌های مرده و قدیمی پوست جای خود را به سلول‌های جدید می‌دهند و در نتیجه ناهمواری‌ها و ضایعات پوستی برطرف می‌گردد.

رفع خط خنده با آر اف فرکشنال

برخورد امواج آر اف فرکشنال باعث گرم شدن و نرم‌تر شدن لایه زیرین پوست می‌شود و در نهایت قوام پوست افزایش پیدا می‌کند و همزمان با کمک به کلاژن سازی خطوط خط لبخند را محو می‌کند.

رفع جای بخیه

انرژی امواج رادیویی آر اف فرکشنال در لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند و از طریق گرما لایه‌های مرده و آسیب دیده پوست را تجزیه می‌کند و در نهایت از طریق کمک به کلاژن سازی سلول‌های جدیدی تولید می‌شوند که جایگزین سلول‌های مرده می‌گردند.

دیگر مقالات: هزینه کاشت ابرو در سال 1403 + لیست جدید قیمت در تهران

آمادگی برای آر اف فرکشنال صورت

 1. به مدت دو هفته پیش از انجام آر اف فرکشنال از انجام هر کاری که حساسیت پوست شما را تحریک می‌کند خودداری کنید برای مثال داروهایی مانند آنتی بیوتیک یا آکوتان مصرف نکنید و از انجام سولاریوم خودداری نمایید.
 2. دو هفته قبل از انجام آر اف فرکشنال مصرف داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید.
 3. یک هفته قبل از انجام آر اف فرکشنال دخانیات مصرف نکنید.
 4. چند روز قبل از انجام آر اف فرکشنال به مقدار کافی مایعات بنوشید.
 5. دو هفته قبل از انجام آر اف فرکشنال از انجام لیزر یا تزریق فیلر و لایه برداری در ناحیه موردنظر یا همان صورت خودداری کنید.
 6. ۱ الی ۲ ساعت قبل از درمان از مصرف کافئین و وعده‌های غذایی سنگین و چرب اجتناب کنید.
 7. در صورتی که مستعد ابتلا به تبخال هستید پزشک خود را در جریان بگذارید.
 8. یک روز قبل از انجام آر اف فرکشنال مصرف الکل و داروهای ضدالتهاب استروئیدی مانند بروفن و ناپروکسن را متوقف کنید.
 9. در روز درمان پوست شما باید کاملا تمیز و سالم و عاری از آسیب دیدگی باشد.
 10. در صورت وجود ایمپلنت فلزی در هر ناحیه از صورت امکان انجام آر اف در آن ناحیه وجود نخواهد داشت.
 11. اگر جزو بانوان باردار یا شیرده هستید این موضوع را به پزشک اطلاع دهید زیرا انجام آر اف فرکشنال برای این گروه از افراد خطرناک است.

 

مراقبت های بعد آر اف فرکشنال

تا زمانی که التهاب پوست شما برطرف گردد نباید از شوینده‌های قوی و لایه‌ بردارها، ضد چروک‌ها یا کرم‌های شب استفاده کنید یا در معرض نور خورشید قرار بگیرید و تا ۲۴ ساعت پس از درمان از رفتن به حمام یا استخر و سونا خودداری نمایید.

 

بهترین دستگاه آر اف فرکشنال

بهترین دستگاه آر اف فرکشنال دستگاه‌های نسل جدید هستند که حرارت را به طور مستقیم از طریق سوزن به لایه‌های عمیق پوست وارد می‌کنند.

 

سوالات متداول

تفاوت لیزر فرکشنال با آر اف فرکشنال؟

لیزر آر اف فرکشنال برای ترمیم و از بین بردن آسیب‌های عمقی مناسب‌تر است.

آیا آر اف فرکشنال درد دارد؟

آر اف فرکشنال یک روش غیرتهاجمی و بدون درد است که نسبت به سایر روش‌های درمانی زیبایی درد کمتر و قابل تحمل‌تری دارد.

آر اف فرکشنال نیاز به بیحسی دارد؟

نسل جدید دستگاه‌های آر اف فرکشنال بدون نیاز به بی حسی کمترین درد را به بیمار القا می‌کنند.

چه نواحی را می توان از آر اف فرکشنال؟

هر قسمتی از صورت و بدن که احتیاج به جوانسازی داشته باشد.

تفاوت آر اف فرکشنال و میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ تنها برای از بین بردن آسیب‌ها و ضایعات پوستی کاربرد دارد اما آر اف فرکشنال برای حذف چربی‌ها و لاغری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا آر اف فرکشنال جای جوش را از بین می برد؟

بله

جهت تاثیر بیشتر آر اف فرکشنال را به چه روش های جوانسازی ترکیب کنیم؟

می‌توانید با مشورت پزشک متخصص در کنار این روش از هایفوتراپی نیز استفاده کنید تا سریع‌تر و بهتر به نتیجه دلخواه‌تان برسید.

 

منابع:

urepublic.com.au/wp-content/uploads/Fractional-RF.pdf

www.drmarthastewart.com/nano-fractional-radiofrequency-skin-resurfacing

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.