دکتر سارا بهروان / خدمات لیزر / تنگ کردن واژن با لیزر با هزینه آن رفع گشادی واژن بدون جراحی
۸ دقیقه
تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر با هزینه آن رفع گشادی واژن بدون جراحی

آنچه می خوانید...

تنگ کردن واژن با لیزر یک عمل زیبایی است که برای خانم ها خصوصا بعد از زایمان و یائسگی بسیار مفید است. تنگ کردن واژن با لیزر مزایای متعددی دارد که مهمترین آنها جلوگیری از بی اختیاری ادرار و بهبود کیفیت رابطه جنسی است. از نظر درمانی نیز می تواند درد، التهاب، ترشح و دیسپارونی واژینال پس از یائسگی را تا حد زیادی بهبود ببخشد. لیزر با تحریک کلاژن سازی و از طریق یک مکانیسم طبیعی باعث تنگی واژن خواهد شد.

دلیل گشادی واژن چیست؟

دیواره واژن حاوی فیبرهای ساخته شده از کلاژن است. با افزایش سن این الیاف دچار کشیدگی و ضعف شده و کشسانی دیواره واژن را کاهش می دهند. فناوری لیزر به ما این امکان را می دهد تا با تحریک کلاژن و خونرسانی این الیاف را تقویت کنیم.

زایمان و افزایش سن دو عامل مهمی هستند که باعث از دست دادن تون و کشسانی دیواره های واژن شده و منجر به احساس شلی و گشادی کانال واژن می شوند. تغییرات هورمونی در یائسگی، خود ارضایی با اجسام و کاهش وزن شدید، سرفه های مداوم، بلند کردن اجسام سنگین، کمردرد و یبوست شدید عوامل دیگری هستند که باعث گشاد شدن واژن می شوند.

دیگر مقالات ما: نحوه عمل لابیاپلاستی با لیزر و هزینه آن

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

تنگ کردن واژن با لیزر

عملکرد لیزر در تنگ کردن واژن

سفت کردن واژن با لیزر یک روش غیر جراحی و کم تهاجمی است که برای بازیابی و افزایش سفتی بافت واژن، بهبود حالت کشسانی و سلامت کلی واژن طراحی شده است. این درمان با استفاده از فناوری پیشرفته لیزر، انرژی حرارتی متمرکزی را بر روی دیواره‌ های واژن اعمال می ‌کند. در نتیجه تولید کلاژن را تحریک کرده، بافت ‌ واژن را سفت و به نوسازی سلولی کمک می ‌کند.

برخلاف روش ‌های جراحی سنتی، مانند واژینوپلاستی، سفت کردن واژن با لیزر نیازی به برش یا دوره نقاهت ندارد و یک جایگزین سریع و موثر برای رفع مشکلاتی مانند شلی واژن که اغلب ناشی از زایمان، افزایش سن یا تغییرات هورمونی است، ارائه می دهد. این روش نه تنها راحتی فیزیکی و کنترل ادرار را بهبود می بخشد، بلکه با سفت کردن کانال واژن، رضایت جنسی را نیز افزایش می دهد.

 

مراحل درمان گشادی واژن با لیزر

درمان گشادی واژن با لیزر تحت بی حسی موضعی انجام می شود. پزشک ابتدا موضع را بی حس کرده و سپس پروب لیزر را داخل واژن قرار می دهد. گرمای حاصل از لیزر بدون اینکه آسیبی به بافت یا دیواره واژن برساند ساخت کلاژن و الاستین را تحریک می کند. علاوه بر این خونرسانی محل تحت تاثیر گرما افزایش یافته و بدین ترتیب دیواره واژن شروع به سفت و تنگ شدن خواهد کرد. بر اساس وضعیت بیمار ممکن است تا 3 جلسه لیزر برای رسیدن به نتایج دلخواه نیاز باشد.

دیگر مقالات ما: هزینه لابیاپلاستی با لیزر و جراحی در تهران سال 1403

تنگ کردن واژن با لیزر

ماندگاری تنگی واژن با لیزر

ماندگاری تنگی واژن با لیزر موقت بوده و حدود دو سال است. برای حفظ ماندگاری درمان لازم است شما در ماه بیستم جهت شارژ مراجعه نمایید. انجام جلسات شارژ ماندگاری دائمی تنگی واژن را تضمین می کند.

 

هزینه تنگ کردن واژن با لیزر در تهران؟

هزینه تنگ کردن واژن با لیزر به فاکتورهای مختلفی از جمله میزان گشادی واژن، تعداد جلسات مورد نیاز، نوع لیزر مورد استفاده و موقعیت جغرافیایی مطب یا کلینیک بستگی دارد. هزینه نگ کردن واژن با لیزر در تهران سال 1403 در کلینیک ایوا حدود 2.5 میلیون تومان است.

 

کلینیک تخصصی ایوا با تاییدیه رسمی از وزارت بهداشت و مجهز بودن به انواع دستگاه های لیزر بروز دنیا از جمله لیزر CO2 و متخصص زنان و جراحان نامی تهران آمادگی عمل زیبایی واژن لابیاپلباستی، رفع تیرگی واژن، رفع قطعی گشادی واژن و… بدون جراحی با لیزر است. جهت دریافت مشاوره رایگان از پزشک روی درخواست مشاوره کلیک فرمایید.

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

تنگ کردن واژن با لیزر

آیا لیزر برای تنگ کردن واژن عوارض دارد؟

عوارض تنگ کردن واژن لیزر خفیف و موقت بوده و اغلب شامل قرمزی خفیف، تورم و ناراحتی خفیف پس از درمان است. اینها باید طی چند روز خود به خود از بین بروند و معمولاً نیازی به درمان پزشکی ندارند. بهترین راه برای جلوگیری از عوارض این است که به یک مرکز معتبر مراجعه کنید.

دیگر مقالات ما: لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن با هزینه جراحی و لیزر در تهران 1403

مراقبت های قبل و بعد لیزر رفع گشادی واژن

مراقبت های قبل از لیزر رفع گشادی واژن شامل معاینه توسط پزشک و انجام آزمایشاتی است که برای اطمینان از سلامتی شما انجام می شود. لازم است یک هفته قبل از انجام این روش از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات خودداری کنید. آب کافی بنوشید تا بدن شما هیدراته بماند و هیچ دارویی مصرف نکنید.

مراقبت های پس از رفع گشادی واژن با لیزر شامل پرهیز از ورزش های سنگین، بلند کردن اجسام، استخر و سونا تا یک هفته است. همچنین تا هفت روز نباید رابطه جنسی داشته باشید اما هیچ محدودیتی برای انجام کارهای روزانه خود نخواهید داشت. برای کاهش سوزش و ناراحتی می توانید از کمپرس یخ نیز استفاده کنید.

 

جراحی تنگ کردن واژن یا لیزر کدام بهتر است؟

در مقایسه جراحی تنگ کردن واژن یا لیزر باید بگوییم که روش لیزر یک درمان کم تهاجمی تر است زیرا نیازی به برش و بخیه نداره و هیچ خونریزی رخ نمی دهد. عمق نفوذ لیزر نسبت به جراحی بیشتر بوده و ترمیم تحت تاثیر گرما با بازسازی سلولی دیواره واژن صورت خواهد کرد. دوره نقاهت در روش تنگ کردن واژن با لیزر وجود ندارد و شما بلافاصله می توانید به محل کار خود برگردید اما در روش جراحی نیاز به چند روز استراحت خواهید داشت. لیزر با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود اما برای جراحی نیاز به بیهوشی کامل و بستری در بیمارستان دارید که همه این موارد هزینه شما را افزایش می دهد.

در روش تنگ کردن واژن با لیزر حداکثر پس از یک هفته بعد امکان رابطه جنسی وجود دارد اما در روش جراحی بین 4 تا 6 هفته بهبودی شما طول می کشد. در نهایت شما فقط یکبار می توانید جراحی تنگ کردن واژن انجام دهید ولی لیزر هر دو سال قابل انجام است.

دیگر مقالات ما: جوانسازی و تنگ کردن سریع واژن بدون نیاز به جراحی

روش های خانگی برای تنگ کردن واژن

روش های خانگی مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود دارد که اثر آنها موقتی بوده و به هیچ وجه با تنگی واژن با لیزر یا جراحی قابل مقایسه نیستند. از طرف دیگر آنها را باید با احتیاط انجام دهید زیرا ممکن است با تغییر سطح ph واژن زمینه عفونت و سایر مشکلات را فراهم کنند. چند نمونه از روش های خانگی برای تنگ کردن واژن استفاده موضعی از آلوئه ورا یا نشستن در وان جوش شیرین یا آب انار است.

برای این منظور روش های ایمن تری مانند ورزش هایی مانند کگل، اسکات و نشستن روی توپ ورزشی وجود دارد که در بلند مدت می تواند به سفت شدن عضلات واژن کمک کند.

 

رابطه جنسی بعد از لیزر تنگ کردن واژن

رابطه جنسی بعد از لیزر تنگ کردن واژن را باید تا یک هفته به تاخیر بیاندازید تا وضعیت واژن کاملا تثبیت شود و ترمیم بافتی صورت بگیرد.

دیگر مقالات ما: درمان زگیل تناسلی با لیزر co2 بدون احتمال بازگشت در یک جلسه +فیلم

کاندیدا مناسب برای تنگ کردن واژن با لیزر

یک کاندید خوب برای سفت کردن واژن با لیزر، که به عنوان جوانسازی واژن نیز شناخته می شود، معمولاً خانمی است که تغییراتی را در واژن در نتیجه افزایش سن، زایمان یا عوامل دیگر تجربه کرده است. این تغییرات می تواند شامل شلی کانال واژن، کاهش لذت جنسی و خشکی واژن باشد. این روش همچنین برای درمان بی اختیاری ادرار استفاده می شود. داوطلبان باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند و هیچ گونه عفونت فعال یا شرایط پزشکی که می تواند مانع بهبودی شود، نداشته باشند.

 

تعداد جلسات لازم برای تنگ کردن واژن با لیزر

تعداد جلسات لازم برای تنگ کردن واژن با لیزر بسته به وضعیت واژن متفاوت بوده و حداقل 3 جلسه لیزر درمانی برای دیدن نتایج نیاز است. در ضمن باید جلسات شارژ را نیز مد نظر قرار دهید تا نتایج برای شما ماندگار باشد.

 

آزمایشات لازم برای تنگ کردن واژن با لیزر

قبل از تنگ کردن واژن با لیزر پزشک برای اطمینان از سلامتی واژن و عدم وجود عفونت و هر بیماری دیگری برای شما آزمایش پاپ اسمیر را درخواست خواهد کرد. در واقع شرط انجام دادن روش های موجود برای تنگ کردن واژن سلامت عمومی فرد است که با آزمایش مشخص خواهد شد.

 

 برای تنگ کردن واژن با لیزر نیاز به بهوشی یا بیحسی است؟

تنگ کردن واژن با لیزر تحت بی حسی موضعی انجام می شود و عملاً بدون درد است. به همین دلیل اکثر پزشکان روش لیزر را به جراحی ترجیح می دهند چون مشکل خاص یا عوارضی برای بیمار ایجاد نخواهد کرد.

 

منبع:

https://www.spamedica.com/vaginal-rejuvenation/non-surgical-options/laser-vaginal-tightening-and-rejuvenation

https://www.estetikinternational.com/treatments/genitals/laser-vaginal-tightening

https://www.blushbeverlyhills.com/blog/how-effective-is-the-laser-vaginal-rejuvenation-procedure

 

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.