دکتر سارا بهروان / لاغری / رفع افتادگی و چربی اضافه بازو در یک جلسه با ساکشن بازو
۸ دقیقه

رفع افتادگی و چربی اضافه بازو در یک جلسه با ساکشن بازو

آنچه می خوانید...

کاهش سلول های چربی اضافی در بازوها برای کاهش سایز و حجم به عنوان ساکشن بازو یا لیپوساکشن بازو شناخته می شود. وقتی افراد نمی توانند چربی های موضعی بدن را از طریق ورزش برطرف کنند، لیپوساکشن یک راه حل سریع برای رسیدن به سایز دلخواه است. ساکشن این روزها به عنوان یک روش کمکی برای براکیوپلاستی استفاده می شود.

ساکشن بازو یک روش تهاجمی است که مستقیماً در زیر پوست انجام می شود. این روش برای حفظ غدد لنفاوی و نازک شدن فلپ پوستی که قرار است برداشته شود انجام می گیرد. ساکشن بازو اساساً بدنی کانتور و خوش حالت با پوستی سفت را برای شما فراهم می کند. علاوه بر این، به شما اطمینان می دهد که هیچ آسیبی به رگ های خونی و اعصاب وارد نخواهد شد.

ساکشن بازو

ساکشن بازو چیست و چگونه انجام می شود

ساکشن بازو یک روش محبوب و ایمن برای رفع چاقی بیش از حد یا افتادگی بازوها است. با این عمل تناسب دست ها نسبت به اندام فرد بهبود یافته و به بهبود ظاهر افراد کمک می کند.

قبل از عمل، روی بازوی خم شده تا 90 درجه و آرنج خم شده در 90 درجه علامت گذاری می شود. نواحی برش باید در پشت، نزدیک به چین‌ های زیر بغل و آرنج شعاعی علامت ‌گذاری شوند.

در صورتی که بازو قدامی تحت درمان قرار گیرد، زیر بغل قدامی باید برای برش علامت گذاری شود. در صورت نیاز به لیپوساکشن محیطی، بسته به نتایج ارزیابی بیمار، باید محل های دسترسی اضافه شود تا امکان تونل زدن متقاطع وجود داشته باشد. مکان های پیشنهادی شامل نواحی جانبی، میانی و خلفی بازوها است.

پس از انجام تمامی ارزیابی ها و انتخاب روش جراحی، بیمار برای جراحی آماده می شود. ساکشن بازو شامل تخلیه چربی اضافی این ناحیه از طریق آدرنالین و تزریق بی حس کننده موضعی است.

هدف از بی حسی موضعی انقباض عروق خونی در بازوها و ایجاد بی حسی برای به حداقل رساندن درد و ناراحتی بیمار است. برای انجام ساکشن بازو یک سوراخ کوچک در زیر پوست ایجاد می شود و سپس یک لوله مکش خلاء در ناحیه چربی قرار می گیرد تا توده اضافی را از آنجا خارج کند. بدین ترتیب چربی های اضافی از بین رفته و بازوها باریک و خوش فرم می شوند.

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

این مقاله را بخوانید: ساکشن غبغب | نحوه انجام، مراقبت ها، هزینه و عوارض

مزایای ساکشن یا لیف بازو چیست

مزایای بالقوه زیادی انجام ساکشن بازو را به یک روش ارزشمند تبدیل کرده است. علاوه بر خوش فرم کردن بازوها که هدف اصلی ساکشن بازو است برخی از مزایای کلیدی این عمل زیبایی عبارتند از:

افزایش اعتماد به نفس

داشتن بازوهای خوش حالت می تواند اعتماد به نفس را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. لیپوساکشن بازو برای دستیابی به بازویی با فرم متناسب تر و زیباتر مفید است.

بهبود ظاهر فیزیکی

این روش به طور موثر بازوها را کانتور کرده و رسوبات چربی اضافی را از بین می برد و در نتیجه ظاهری باریک تر به بازوها می دهد. بنابراین لباس‌ ها مناسب‌ تر شده و جذاب ‌تر به نظر می رسند.

نتایج طولانی مدت

هنگامی که ساکشن بازو توسط یک جراح پلاستیک با تجربه انجام شود، نتایج می تواند چندین سال با رژیم غذایی مناسب و ورزش دوام بیاورد.

دوران نقاهت کوتاه

در حالی که در ابتدا کبودی و تورم رخ می دهد، اکثر بیماران می توانند در عرض یک هفته به سر کار بازگردند. ریکاوری ساکشن بازو در مقایسه با سایر روش های کانتورینگ بدن نسبتاً سریع و کمتر تهاجمی است.

به طور خلاصه، ساکشن بازو برای کسانی که به دنبال یک راه حل دائمی و غیر تهاجمی برای کاهش چربی اضافی بازو و دستیابی به نمایه بازویی خوش فرم و برجسته هستند بسیار مفید است.

لیپوساکشن بازو

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

این مقاله را بخوانید: مراقبت‌ های بعد از ساکشن غبغب

چه کسانی کاندیدای مناسب ساکشن بازو هستند

افرادی که اضافه وزن ندارند اما دارای توده چربی اضافی در ناحیه بازوها هستند واجد شرایط درمان با ساکشن می باشند. همچنین افراد بالای 18 سال که از سلامت کامل برخوردار هستند پس از کاهش وزن می توانند برای زیبایی بدن و رفع شل شدگی بازوها از این عمل زیبایی بهره مند شوند.

علاوه بر این اگر به دلیل بیماری یا افزایش سن بازوهای شما دچار افتادگی شده و حالت آنها را دوست ندارید، می توانید از ساکشن بازو به عنوان یک روش ایمن استفاده نمایید.

علاوه بر این افراد غیر سیگاری- زیرا سیگار کشیدن می تواند بر بهبودی تأثیر بگذارد- و افرادی که خاصیت ارتجاعی و رنگ پوست خوبی دارند کاندیدای مناسبی برای لیپوساکشن بازو هستند.

 

عوارض احتمالی ساکشن بازو چیست

ساکشن بازو خوشبختانه عوارض خاص و خطرناکی ندارد. عوارض جانبی گزارش شده در این روش زیبایی درد، کبودی، تورم، جای زخم جزئی، تحریک در اطراف محل برش و مواج شدن یا گشاد شدن پوست پس از جراحی است. این موارد به تدریج بهبود یافته و هیچ اثری از آنها باقی نخواهد ماند.

این مقاله را بخوانید: چربی سوزی و لاغری در سریع ترین زمان با مزوتراپی

دوران نقاهت ساکشن بازو چه مدت طول می کشد

دوران نقاهت پس از ساکشن بازو بسیار کوتاه بوده و  فقط چند روز است. در واقع این جراحی به استراحت مطلق در خانه یا بستری در کلینیک نیازی ندارد. اما باید مراقبت‌ های ضروری را تا حدود دو هفته بعد ادامه دهید. مراقبت های ضروری در دوران نقاهت تاثیر قابل توجهی بر نتیجه جراحی خواهد داشت.

مهمترین کارهایی که باید انجام دهید قرار دادن پدهای بهداشتی برای جذب مایعات، چربی و خونابه از محل جراحی است تا روند بهبودی را تسریع کند.

گن های مخصوص و بانداژهای کشی که پزشک برای شما تجویز می کند تاثیر قابل توجهی بر رفع کبودی ها و تورم بازوها پس از عمل دارد. همچنین به کوتاه تر کردن دوران نقاهت کمک خواهند کرد.

همچنین استفاده از تکنولوژی هایی مثل RF و Cavitatin و … می تواند در بهبود و نتایج نهایی عمل و فرم بهتر بازو کمک کند.

قبل و بعد ساکشن بازو

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

مراقبت های قبل و بعد ساکشن بازو چگونه است

مانند هر عمل زیبایی و جراحی دیگری ساکشن بازو نیز برای کسب بهترین نتایج نیازمند مراقبت های قبل و بعد از عمل است. در رابطه با این موارد پزشک و پرسنل درمانی کلینیک با شما صحبت خواهند کرد. توجه داشته باشید که مراقبت های قبل و بعد ساکشن بازو نقش قابل توجهی بر کسب نتایج دلخواه شما خواهند داشت.

این مقاله را بخوانید: عضله‌سازی و حذف چربی با دستگاه CM SLIM

مراقبت های قبل از ساکشن بازو

بیماری که قرار است تحت عمل لیپوساکشن بازو قرار گیرد، حداقل یک هفته قبل از عمل باید از مصرف تنباکو، الکل، ویتامین E و آسپرین خودداری نماید. همچنین باید مصرف سدیم یا نمک را برای پیشگیری از تورم به حداقل برساند.

 

مراقبت های بعد از ساکشن بازو

استفاده فوری از یک‌ گن مناسب پس از جراحی احتمال ادم (ورم بدن) پس از عمل را به حداقل می رساند. همچنین استحمام و انجام ماساژ پس از ۲۴ ساعت حین استفاده از گن، نتایج فوق العاده ای به همرا خواهد داشت. علاوه بر این تخلیه لنفاوی دستی در اوایل دوره بعد از عمل ضروری است. تعویض مرتب پدهای بهداشتی نیز در روزهای اول برای تسریع بهبودی باید بطور مرتب انجام شود.

به طور کلی بیماران پس از لیپوساکشن تورم زیادی را تجربه می کنند. برای کاهش تورم باید از یک رژیم غذایی متعادل با مواد مغذی از جمله میوه ها، پروتئین ها، سبزیجات و کربوهیدرات ها پیروی کنید.

رژیم غذایی غنی شده با مکمل اسید چرب امگا 3  و  ویتامین ث به بهبود وضعیت شما کمک می کند. از پرخوری در این دوران خودداری کنید. رژیم غذایی کم نمک و نوشیدن مایعات فراوان به از بین رفتن ادم کمک خواهد کرد. علاوه بر این لازم است که به مدت یک ماه، 24 ساعته از گن مخصوص استفاده کنید.

این مقاله را بخوانید: رفع سلولیت با دستگاه شاک ویو

چه مدت پس از عمل ساکشن نتایج قابل مشاهده است

نتایج اولیه بلافاصله پس از ساکشن بازو قابل مشاهده خواهد بود. اما نتایج قطعی  بعد از حدود دو هفته که تورم و کبودی برطرف شد، مشخص می شود. برای کسب بهترین نتایج باید در دوران نقاهت پس از عمل از دستور پزشک در رابطه با تغذیه و استفاده از گن و پد پیروی کنید. نتایج نهایی پس از ۳ ماه قابل مشاهده است.

 

ساکشن بازو چقدر ماندگار است

نتایج درمان با ساکشن معمولا دائمی نیست زیرا لیپوساکشن به کاهش وزن دائمی بدن مربوط می شود. ساکشن بازو ظاهری زیباتر به بدن شما می بخشد اما اگر به رژیم غذایی و تحرک روزانه برای حفظ وزن سالم پایبند نباشید پس از جراحی ناحیه تحت ساکشن ممکن است وزن بیشتری پیدا کند. با عادات سبک زندگی سالم، نتایج ساکشن بازو می تواند 5 تا 10 سال دوام بیاورد.

 

منبع

www.lybrate.com/topic/arm-liposuction

www.drtarekaesthetics.com/is-liposuction-worth-it

 

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.