دکتر سارا بهروان / لاغری / عوارض دستگاه چربی سوز شکم با جدول عوارض دستگاه لاغری
۶ دقیقه
عوارض دستگاه چربی سوز شکم

عوارض دستگاه چربی سوز شکم با جدول عوارض دستگاه لاغری

آنچه می خوانید...

دستگاه چربی سوز شکم انواع مختلفی دارد و یک روش رایج برای بهبود کانتورینگ بدن است. چربی های شکم به سختی توسط رژیم غذایی و ورزش از بین می روند و دستگاه های چربی سوز یک روش کم تهاجمی برای خلاص شدن از آنها است. عوارض استفاده از دستگاه چربی سوز شکم معمولا موقت بوده و حداکثر تا یک هفته از بین خواهد رفت. برای کاهش عوارض و کسب بهترین نتیجه توصیه می شود به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

 

دستگاه لاغری چگونه باعث چربی سوزی می شوند؟

دستگاه های لاغری انواع مختلفی دارند و با مکانیسم های متفاوتی چربی های زیر پوست را تحت تاثیر قرار می دهند. این دستگاه ها از سرما، گرما، ارتعاش، امواج اولتراسوند و فرکانس رادیویی برای تخریب چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن استفاده می کنند. آنها غشای سلول های چربی را هدف قرار داده و باعث پارگی و آزاد شدن تری گلیسریدها می شوند.

چربی های تخریب شده توسط کبد، سیستم لنفاوی یا کلیه ها از بدن حذف می شوند و نیازی به مداخله درمانی ندارند. آنها در صورت استفاده صحیح هیچ آسیبی به پوست نرسانده و با کمترین عوارض کمک می کنند افراد از چربی های موضعی خلاص شوند.

دیگر مقالات ایوا: هزینه لاغری با مزوتراپی در سال 1403 چقدر است؟

عوارض دستگاه چربی سوز شکم

عوارض کلی دستگاه های لاغری چیست؟

عوارض دستگاه های لاغری بسته به مکانیسم آن برای چربی سوزی متفاوت بوده و از بی حسی، درد، احساس سرما، گرمی پوست، قرمزی، کبودی تا احساس گزگز متفاوت است. بطور کلی این عوارض موقت بوده و طی چند روز برطرف می شوند.

در این بین عوارضی مانند خونریزی محل تحت درمان، تنگی نفس، اضطراب، افزایش چربی و کلسترول خون و همچنین خطر سکته نیز به این دستگاه ها نسبت داده می شود.

 

آیا دستگاه های لاغری می توانند خطرناک یا سرطان زا باشند؟

دستگاه های لاغری در صورتی می توانند خطرناک باشند که توسط افراد غیر حرفه ای و بدون در نظر گرفتن شرایط فرد مورد استفاده قرار بگیرند. بنابراین قبل از استفاده از آنها برای کاهش چربی های موضعی حتما با پزشک مشورت کنید تا بر اساس وضعیت سلامتی شما ایمن ترین دستگاه برایتان در نظر گرفته شود. لاغری با دستگاه برای افرادی که مشکلات سلامتی خاصی ندارند خطرناک نبوده و کمک می کند با کمترین عوارض در مقایسه با روش های جراحی به سایز دلخواه خود برسند.

در رابطه با سرطانزایی دستگاه لاغری نیز بهتر است بدانید که آنها به هیچ عنوان باعث بروز سرطان نخواهند شد و تاکنون گزارشی در این مورد ثبت نشده است.

دیگر مقالات ایوا: لاغری موضعی با دستگاه در 19روز به وزن ایده‌آل خود برسید

عوارض دستگاه چربی سوز

دستگاه های لاغری کم عوارض کدامند؟

دستگاه های لاغری با مکانیسم های مختلف سلول های چربی را در ناحیه تحت درمان هدف قرار داده و از بین می برند. شما ممکن است عوارض موقت را بر اساس نوع عملکرد دستگاه در محل تحت درمان تجربه کنید که کاملا طبیعی است. پیشرفت تکنولوژی باعث شده که این دستگاه ها از نظر عملکرد بهتر شده و عوارض جانبی آنها کاهش یابد.

بطور کلی می توان گفت جدیدترین دستگاه های لاغری عوارض کمتری دارند. بنابراین بهتر است برای خلاص شدن از چربی های موضعی به مراکز معروف و معتبر مراجعه کنید که برای راضی نگه داشتن مراجعه کنندگان خود از به روزترین دستگاه های لاغری استفاده می کنند.

دیگر مقالات ایوا: کوکتل لاغری شکم و پهلو با هزینه تزریق آن و عکس قبل و بعد

آیا لاغری با دستگاه مورد تایید FDA است؟

در حال حاضر اکثر دستگاه های لاغری موجود مورد تائید FDA هستند. این سازمان استفاده از دستگاه های لاغری موضعی که از روی پوست عمل کرده و سلول های چربی را از بین می برند، بطور کلی ایمن می داند و آنها را تائید کرده است. بنابراین با خیال راحت می توانید برای خلاص شدن از چربی های موضعی سرسخت در نواحی شکم و پهلو، ران ها، باسن و بازوها از این روش ها استفاده نمایید.

 

چگونه عوارض دستگاه چربی سوز شکم و پهلو را کاهش دهیم؟

بهترین راه برای کاهش عوارض دستگاه چربی سوز شکم و پهلو توجه به مراقبت های قبل و بعد از دستگاه است. این موارد توسط پزشک یا پرسنل مرکز به شما گفته خواهد شد. به عنوان مثال شما تا چند روز پس از استفاده از دستگاه لاغری نباید از نوشیدنی های الکلی یا دخانیات استفاده نمایید. علاوه بر این نباید پوست ناحیه تحت درمان را اسکراب، لیزر یا برنزه کنید. فعالیت بدنی متعادل، نوشیدن آب کافی و رژیم غذایی سالم و کم کالری نیز به چربی سوزی بهتر و دفع چربی های تخریب شده از بدن کمک خواهد کرد.

همچنین قبل از استفاده از دستگاه های لاغری باید در رابطه با داروهایی را که روزانه مصرف می کنید با پزشک مشورت نمایید.  مصرف داروهای رقیق کننده خون یک هفته قبل و بعد از استفاده از دستگاه های لاغری ممنوع است.

یکی دیگر از مواردی که به کاهش عوارض دستگاه های لاغری کمک می کند مراجعه به مراکز معتبر است. پرسنل آموزش دیده این مراکز به عملکرد دستگاه های لاغری کاملا مسلط هستند و بر اساس شرایط شما می توانند شدت عملکرد دستگاه را کنترل کنند. بدین ترتیب خطر عوارض جانبی به شدت کاهش خواهد یافت.

دیگر مقالات ایوا: هزینه لاغری با دستگاه شاک ویو در تهران سال 1403

جدول انواع دستگاه های لاغری با عوارض هر کدام

نوع دستگاهمکانیسمعوارض جانبی
کرایو لیپولیزسرما و انجماداحساس سردی و سوزش، بی حسی و گزگز، سوختگی ناشی از سرما
آر افامواج رادیوییاحساس گرمی در محل، قرمزی و حساسیت پوست، سوختگی
هایفوامواج اولترا سوندقرمزی و تحریک پوست، تورم، کبودی و درد
لباس لاغریمیدان مغناطیسیدرد، تورم ، قرمزی، بی حسی موضع و گزگز پوست
شاک ویولرزش و ارتعاشدرد، تورم، کبودی و قرمزی ناحیه
کویتیشنارتعاشدرد و بی حسی، سردرد و گوش درد
دستگاه LPGماساژگرفتگی عضلات و کوفتگی شدید
اسکالپشورلیزرخارش، سوزش، درد و سفتی و همچنین کبودی

 

دیگر مقالات ایوا: لاغری با دستگاه کویتیشن با گرما سریع چربی هاتو آب کن!

از دستگاه لاغری استفاده کنیم یا نه؟

دستگاه های لاغری یک روش کم تهاجمی و ایمن برای کاهش سایز و رفع چربی های موضعی هستند. آنها توسط FDA تائید شده اند بنابراین جز عوارض موقت هیچ آسیبی به بدن نمی رسانند. دستگاه های لاغری برای کانتورینگ بدن بسیار ایمن تر از روش های جراحی مانند لیپوساکشن هستند. افراد سالمی که از چربی های موضعی در نواحی شکم و پهلو رنج می برند، می توانند با خیال راحت از مزایای انواع دستگاه لاغری بهره مند شوند.

 

منبع:

https://www.aboutplasticsurgery.com/weight-loss/non-surgical-fat-reduction/risks-and-possible-complications-from-non-surgical-fat-reduction-techniques

https://www.aad.org/public/cosmetic/fat-removal/non-invasive-what-to-expect

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.