دکتر سارا بهروان / خدمات مو / کاشت ابرو / قصد کاشت ابرو داری؟ این مقاله رو بخون
۹ دقیقه

قصد کاشت ابرو داری؟ این مقاله رو بخون

آنچه می خوانید...

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک روش زیبایی است که برای ترمیم یا ابرویی با طرح جدید مورد استفاده قرار می گیرد. افراد با این روش می توانند ابروهای کم پشت و ضعیف خود را با موهای طبیعی پر کنند و زیبایی را به چهره خود بازگردانند. کاشت ابرو یک روش ترمیمی دائمی است و موهای کاشته شده پس از مدتی جزء ابروهای شما خواهند بود.

کاشت ابرو چیست

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

برای کاشت ابرو نیاز به بانک مو خواهید داشت که معمولا از پشت سر برداشته می شود. در روش FUE فولیکول های مو به صورت مجزا از ناحیه بانک مو برداشته شده و به محل مشخص شده در ابرو پیوند زده می شود. این روش اکنون به دلیل عوارض کمتر رایج تر است. در FUT نواری از موها برداشته شده و پس از مجزا سازی به ناحیه ابروها پیوند زده می شود. این روش به دلیل آسیب بیشتری که به بانک مو می زند در حال حاضر خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

 

هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو با توجه به فاکتورهای مختلفی از جمله تعداد گرافت های مورد نیاز، وضعیت ابروی شما، روش کاشت و موقعیت جغرافیایی کلینیک متفاوت است. اما بطورکلی هزینه کاشت ابرو بین 12 تا 15 میلیون تومان است.

 

ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟

اگر مراقبت های بعد از کاشت ابرو را به درستی انجام دهید از ابروهایی زیبا و پرپشت تا آخر عمر لذت خواهید برد. در واقع ابروهای کاشته شده مانند ابروهای طبیعی شما رشد خواهند کرد و تا همیشه باقی می ماند.

بخوانید: نکات مهمی که قبل کاشت ابرو باید بدانیم

نتایج کاشت ابرو چه مدت بعد قابل مشاهده است؟

نتایج کاشت ابرو از ماه سوم قابل مشاهده است زیرا ابروهای کاشته شده ابتدا ریخته و مجددا رشد خواهند کرد. این فرآیند چندین ماه طول خواهد کشید.

 

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

مانند هر جراحی زیبایی کاشت ابرو نیز درد دارد ولی با استفاده از مسکن ها کنترل می شود. درد به تدریج طی روند بهبودی کمتر خواهد شد.

بخوانید: مزایا و معایب کاشت ابرو (آیا کاشت ابرو ارزش دارد؟)

چه زمانی بعد از کاشت ابرو می‌توان آرایش کرد؟

پس از کاشت ابرو تا دو هفته نباید از هیچگونه لوازم آرایشی استفاده کنید زیرا ممکن است روند بهبودی را مختل کند. پس از هفته چهارم می توانید موهای ابرو را رنگ کنید.

روش های کاشت ابرو

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو به دو روش FUT و FUE انجام می شود. در روش FUT گرافت ها به صورت نواری از بانک مو برداشته شده و پس از جداسازی به نواحی مشخص شده در ابرو پیوند زده می شود. در FUE فولیکول های مو به صورت مجزا برداشته شده و مستقیما به ناحیه ابرو پیوند می شوند. FUE به دلیل اینکه ایمنی بیشتر و نتایج بهتر رایج ترین روش کاشت ابرو است.

بخوانید: مقایسه کاشت ابرو با تاتو ابرو با مقایسه هزینه آن

کاشت ابرو در تهران

کاشت ابرو در کلینیک های زیبایی تهران به روش های مختلفی صورت می گیرد. از کلینیک های معروف تا کلینیک های بدون مجوز از وزارت بهداشت، حتما توجه داشته باشید کلینیکی که برای کاشت مراجعه می کنید دارای تاییدیه وزارت بهداشت باشد و دارای نمونه کاشت های موفق و زیباجویان راضی باشد.

 

تفاوت کاشت ابرو در مردان و زنان

کاشت ابرو به عنوان یک جراحی زیبایی در مردان و زنان تفاوتی ندارد و هدف آن پر کردن و شکل دهی به ابروها بر اساس چهره فرد است. تنها تفاوت کاشت ابرو در آقایان و خانم ها طراحی خطوط بیرونی و تراکم ابرو است.

کاشت ابرو به روش SUT

کاشت ابرو به روش SUT واقعیت دارد؟

کاشت ابرو به روش SUT جدیدترین و پیشرفته ترین روش کاشت ابرو است که با استفاده از دستگاه و ابزارهایی خاص صورت می گیرد. این تکنیک با درد و خونریزی کمتری همراه است و نتایج بهتری ارائه می دهد.

بخوانید: کاشت ابرو با تراکم بالا و هزینه کاشت آن در 1403

کاشت ابرو با خواب طبیعی چیست؟

منظور از خواب ابرو قرار گیری فولیکول های مو با زاویه ای مناسب است تا به شکل ابروهای طبیعی شما رشد کنند. برای این منظور می توانید از تکنیک روش FIT و LHA استفاده نمایید که با مهارت خاص کاشت ابرو را جهت خواب مناسب موها انجام می دهند.

 

کاشت ابرو برای ابروی کم پشت و ابرو خالی

کاشت ابرو یک جراحی زیبایی برای پرکردن ابروهای کم پشت و خالی شده است. در حال حاضر تکنیک های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد که می توان از آنها جهت پرپشت کردن و رفع نقائص ابروها استفاده کرد.

بخوانید: 13 مراقبت مهم بعد از کاشت ابرو

آخرین تکنولوژی کاشت ابرو؟

روش Micro FIT یا MFIT جدیدترین روش‌ کاشت ابرو در جهان است. در این روش از دستگاهی مخصوص با دقت بسیار بالا جهت برداشت فولیکول های مجزا استفاده شده و حداقل عوارض را دارد.

کاشت ابرو در یک جلسه؟

کاشت ابرو بطورکلی در یک جلسه انجام می شود. این  تکنیک نیازی به جلسه ترمیمی نخواهد داشت و ابروها پس از کاشت به رشد خود ادامه می دهند. فقط در صورتی که فولیکول های کاشته از دست بروند و مجددا رشد نکنند ممکن است نیاز به کاشت مجدد داشته باشید.

بخوانید: آیا مزوتراپی ابرو باعث تقویت ابرو می شود؟

مراقبت‌های قبل از کاشت ابرو

مراقبت‌های قبل از کاشت ابرو شامل اعمالی است که به آماده سازی جهت کاشت ابرو منجر می شود و نقش مهمی در نتایج کاشت دارد.

 • با پزشک در مورد طرح ابرویی که می خواهید صحبت کنید و حتی از او بخواهید ابرو را برای شما ترسیم کند.
 • قبل از مراجعه به کلینیک حمام کرده و صورت خود را به خوبی بشویید.
 • هیچ ماده آرایشی روی صورت و ابروهای خود استفاده نکنید.
 • 3 هفته قبل کاشت ابرو از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
 • 1 هفته قبل از مصرف داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین پرهیز نمایید.
 • در رابطه با بیماری ها یا داروهایی که مصرف می کنید با پزشک مشورت نمایید.

 

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو دقیقا به اندازه جراحی کاشت ابرو حائز اهمیت است و باید به دقت دستورالعمل پزشک را در دوره نقاهت رعایت کنید. این مراقبت ها کمک می کنند ابروهای شما بدون هیچ آسیبی در بهترین شرایط ممکن رشد کنند.

 • از خاراندن، لمس و هرگونه دستکاری ابروها خودداری کنید.
 • تا یک هفته نباید اجازه دهید ابروهای شما خیس شوند.
 • از محلول نرمال سالین با استفاده از اسپری طبق دستور پزشک استفاده نمایید.
 • از استخر و سونا تا بهبودی کامل پرهیز کنید.
 • شستشوی روزانه ابروها تنها با اسپری و صابون ملایم مجاز است.
 • از پمادهای آنتی بیوتیک تجویز شده به صورت مرتب استفاده نمایید.
 • در صورت درد و ناراحتی از مسکن استفاده کنید.
 • تا یک هفته هیچ ماده آرایشی روی ابروهای خود استفاده نکنید.
 • تا یک هفته پس از کاشت از فعالیت های شدید پرهیز کنید.
 • در معرض نور خورشید قرار نگرفته و به پشت بخوابید.
 • استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات حداقل تا یک ماه ممنوع است.

بخوانید: عوارض کاشت ابرو

قبل و بعد کاشت ابرو

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

کم تهاجمی ترین شیوه کاشت ابرو؟

در بین روش های کاشت ابرو FUE و SUT روش های کم تهاجمی و ایمنی هستند و در عین حال نتایج خوبی ارائه می دهد. در این روش بانک مو آسیب خاصی نمی بیند چون فولیکول ها به صورت مجزا برداشته می شوند. بنابراین درد و ناراحتی برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

 

کاشت ابرو برای این افراد ممنوع؟

با اینکه کاشت ابرو یک جراحی سبک است و بسیاری از افراد می توانند از مزایای آن بهره مند شوند اما در صورتیکه شرایط زیر را دارید برای شما ممنوع است:

 • افراد مبتلا به آلوپسی آره آتا
 • افراد مبتلا به اختلالات خونریزی
 • افرادی مبتلا به تریکوتیلومانیا
 • اگر سابقه عوارض مربوط به جراحی زیبایی دارید.

بخوانید: کاشت ابروی مردانه به روش FUT و FUE به همراه قیمت

حداقل سن برای کاشت ابرو؟

حداقل سن برای کاشت ابرو 18 سال است با اینحال پزشکان توصیه می کنند تا 25 سالگی برای این عمل زیبایی صبر کنید تا فرآیند ریزش ابرو به طور کامل اتفاق بیافتد و سپس اقدام به کاشت ابرو کنید. در این صورت می توان نتایج بهتری کسب کرد و از ماندگاری ابروها لذت برد.

 

بهترین روش کاشت ابرو کدام است؟

در حال حاضر روش های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارد. پزشک پس از بررسی وضعیت ابروهای بهترین روش کاشت ابرو را برای شما در نظر خواهد گرفت. در بین روش های رایج کنونی در ایران FUE را برترین روش کاشت ابرو می دانند.

بخوانید: کلینیک کاشت ابرو ایوا در میرداماد تهران و هزینه آن

کاشت ابرو چقدر طول می‌کشد؟

کاشت ابرو معمولا 2 یا 3 ساعت طول خواهد کشید اما این زمان بر اساس وضعیت ابروهای فرد و تعداد گرافت های مورد نیاز جهت کاشت ممکن است بیشتر شود. بنابراین می توان انتظار داشت که این جراحی 5 یا 6 ساعت به طول بیانجامد.

 

آیا کاشت ابرو طبیعی به نظر می‌رسد؟

بله پس از کاشت ابرو فولیکول های پیوند یافته مانند سایر موهای ابرو به رشد خود ادامه داده و درست مانند ابروی طبیعی شما به نظر خواهند رسید. در واقع یکی از مزایای کاشت ابرو نسبت به سایر روش های ترمیم ابرو این است که کاشت ابروها طبیعی به نظر خواهند رسید. این موهای طبیعی را می توانید اصلاح کنید، رنگ بزنید یا بردارید تا ابروهای شما به شکل دلخواهتان دربیایند.

 

چه مدت بعد از کاشت ابرو می‌توان شنا کرد؟

یکی از مراقبت های بعد از کاشت ابرو خودداری از رفتن به استخر است زیرا آب حاوی کلر و مواد شیمیایی استخر تاثیر منفی بر ابروهای ضعیف کاشته شده دارد. برای این منظور و پیشگیری از آسیب ابروها حداقل باید تا دو هفته از رفتن به استخر و شنا خودداری نمایید.

بخوانید: کاشت ابرو به روش FUT به همراه قیمت 1403 تهران

آیا می‌توان کاشت ابرو را تکرار کرد؟

اگر کاشت ابروی شما موفقیت آمیز نباشد پس از بهبودی کامل ابروها می توانید مجددا کاشت ابرو انجام دهید. کاشت مجدد معمولا زمانی انجام می شود که ابروها پس از کاشت دچار ریزش شوند و جراحی موفقیت آمیز نباشد.

 

آیا کاشت ابرو برای افرادی که قبلاً ابروهایشان را تتو کرده‌اند مناسب است؟

کاشت ابرو برای افرادی که قبلاً ابروهایشان را تتو کرده‌اند نیز امکان پذیر است و می تواند به بازیابی موهای ابرو کمک کند تا زیبا و طبیعی به نظر برسند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تاتوهای ضخیم ممکن است کاشت ابرو را مختل کنند. بنابراین در این رابطه با پزشک خود مشورت نمایی تا بهترین نتیجه از کاشت ابرو بدست بیاید.

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.