دکتر سارا بهروان / لاغری / لاغری با دستگاه کویتیشن با گرما سریع چربی هاتو آب کن!
۸ دقیقه
لاغری با کویتیشن

لاغری با دستگاه کویتیشن با گرما سریع چربی هاتو آب کن!

آنچه می خوانید...

لاغری با دستگاه کویتیشن یک روش ایمن و بدون عوارض برای خلاص شدن از چربی های موضعی است. این دستگاه امواج صوتی با فرکانس پایین تولید کرده و با استفاده از گرما سلول های چربی زیر پوست را از بین می برد.

لاغری با دستگاه کویتیشن یک روش غیر تهاجمی برای مقابله با چربی های سرسخت است که با روش های دیگر از بین نمی روند. این روش برای کاهش سلولیت و چربی های اضافی بدن، بهبود ظاهر و کاهش سایز مورد تایید FDA است.

لاغری با دستگاه کویتیشن

عملکرد دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن با ایجاد گرما و ارتعاش باعث امولسیون شدن چربی، پارگی غشای سلول چربی و آزاد شدن محتوای چربی آن می شود. در اصل، این دستگاه سلول های چربی را تا زمانی که ترکیدن، به ارتعاش در می آورد. این فرآیند چربی را به مایع تبدیل می کند که سپس از طریق غدد عرق، کبد و سیستم لنفاوی از بدن خارج می شود. بدن همچنین چربی امولسیون شده را از طریق ادرار دفع می کند که باعث کاهش چربی و بهبود فرم بدن خواهد شد.

دستگاه کویتیشن یک انتخاب عالی با عوارض جانبی ناچیز است. در واقع یک روش غیر جراحی است که به طور خاص سلول های چربی را هدف قرار می دهد. این درمان نه تنها بدون درد است، بلکه یک روش ساده برای پیکرتراشی و شکل دادن به منحنی های زیبای بدن است. کاویتاسیون اولتراسونیک با کاهش سلولیت و چربی های موضعی کمک می کند به کانتور بدنی که می خواهید برسید.

لاغری دستگاه کویتیشن اغلب به عنوان جایگزینی برای لیپوساکشن در نظر گرفته می شود. با این حال، مهم است که بدانید این درمان فقط برای مناطق خاصی از بدن موثر است و نتایج آنی نیستند. زیرا بهترین نتایج هفته ها یا حتی ماه ها پس از درمان قابل مشاهده خواهد بود.

دیگر مقالات کلینیک ایوا: قیمت لاغری با دستگاه

لاغری با دستگاه کویتیشن برای چه کسانی مناسب است

همه افراد سالم با شاخص توده بدنی ۱۸.۵ تا ۲۴.۹ با چاقی شکم و پهلو کاندیدای مناسبی برای لاغری با دستگاه کویتیشن هستند. افراد داوطلب باید در گروه سنی 18 تا 60 سال باشند.

 

لاغری با دستگاه کویتیشن برای چه کسانی توصیه نمیشه

لاغری با دستگاه کویتیشن در کاهش رسوبات چربی زیر پوستی که با ورزش و رژیم های لاغری از بین نمی روند بسیار موثر است. درمان با این روش ممکن است برای افراد چاق خوب جواب ندهد. زیرا وقتی روی نواحی خاصی از بدن متمرکز می شود موثرتر است.

برخی شرایط سلامتی نیز ممکن است این درمان را برای افراد نامناسب کند. به عنوان مثال، افراد مبتلا به مشکلات خونریزی، بیماری قلبی یا کبدی کاندیدای ایده آلی برای این روش لاغری نیستند. علاوه بر این، اگر باردار یا شیرده هستید، توصیه می شود از این درمان خودداری کنید.

وجود ایمپلنت های طبی در بدن نیز یکی دیگر از مواردی است که این روش لاغری منع مصرف دارد. اینها شامل کاشت حلزون، ضربان‌ ساز و دستگاه‌ های پزشکی است. علاوه بر این در صورت ابتلا به بیماری های بدخیم و عفونت های پوستی، سن کمتر از 18 سال و بیشتر از 60 سال بهتر است از این روش استفاده نکنید.

دیگر مقالات کلینیک ایوا: لاغری سریع با دستگاه کول تک

تعداد جلسات لازم برای لاغری با دستگاه کویتیشن و چقدر وزن کم می کنیم؟

تعداد جلسات لازم برای لاغری با دستگاه کویتیشن با توجه مقدار چربی های ناحیه و وسعت محل تحت درمان متفاوت است. شما از جلسه اول یا دوم کویتیشن می ‌توانید تاثیر آن را مشاهده کنید. اما بطور کلی برای رسیدن به اندام دلخواه حداقل به ۶ جلسه کویتیشن نیاز دارد.

هر جلسه‌ لاغری با کویتیشن حدود نیم ساعت برای هر قسمت طول می ‌کشد. لازم است بین جلسات ۳ روز تا یک هفته فاصله بیافتد تا بدن فرصت دفع چربی های ذوب شده را داشته باشد.

با دستگاه کویتیشن شما بیشتر سایز کم کنید تا وزن و باید انتظارات واقع بینانه ای از لاغری با این دستگاه داشته باشید. نتایج به دست آمده نیز در افراد با یکدیگر متفاوت است.

 

لاغری با دستگاه کویتیشن برای چه قسمت های بدن مناسب است؟

دستگاه کویتیشن برای قسمت هایی از بدن با چربی موضعی بهترین عملکرد را دارد. چربی های انباشته شده در نواحی شامل شکم، پهلو، ران، باسن و بازوها را می توان با این دستگاه از بین برد. با این حال نمی توان آن را در قسمت هایی مانند صورت، گردن و سایر نواحی استخوانی بدن مورد استفاده قرار داد.

دیگر مقالات کلینیک ایوا: دستگاه لاغری موضعی شاک ویو

عوارض استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن

همه روش های زیبایی به موازات اثرات خوب خود ممکن است عوارضی نیز داشته باشند که بیشتر خفیف بوده و بدون مداخله درمان می شوند. عوارض استفاده دستگاه لاغری کویتیشن عبارتند از:

 

 1. کبودی: این عارضه جانبی در روش کویتیشن بسیار رایج است. تغییر رنگ و کبودی پوست به دلیل شکستن رگ های خونی زیر سطح پوست رخ می دهد.
 2. قرمزی پوست: ناحیه تحت درمان ممکن است پس از اتمام جلسه به دلیل افزایش جریان خون قرمز به نظر برسد که جای نگرانی ندارد.
 3. تورم: گاهی اوقات به دلیل پاسخ التهابی طبیعی بدن، تورم خفیفی در ناحیه تحت درمان ایجاد شود.
 4. درد: برخی افراد ممکن است درد و ناراحتی خفیفی را در طول یا بعد از درمان تجربه کنند.
 5. بی حسی: به دلیل تأثیر امواج اولتراسونیک بر روی اعصاب محل تحت درمان، ممکن است بی حسی موقت رخ دهد.

 

ماندگاری دستگاه کویتیشن و راه های افزایش ماندگاری بیشتر

نتایج لاغری با دستگاه کویتیشن بسته به عواملی مانند سابقه سلامتی، سبک زندگی و سایر جنبه های فردی متفاوت است. این عوامل نه تنها بر نتایجی که مشاهده می کنید تأثیر می گذارد بلکه ماندگاری آنها را نیز تعیین می کند. در حالی که برخی از افراد ممکن است پس از یک جلسه متوجه تغییرات شوند، اکثر افراد احتمالاً برای رسیدن به اندام دلخواه خود به یک سری جلسات نیاز خواهند داشت.

اتخاذ عادات غذایی سالم بخشی جدایی ناپذیر از این فرآیند لاغری است و هیدراته نگه داشتن خود یکی دیگر از جنبه های حیاتی است که به موفقیت کویتاسیون چربی کمک می کند. نوشیدن مقدار زیادی آب به حذف اسیدهای چرب ایجاد شده در هنگام تجزیه سلول های چربی کمک کرده و این روند را موثرتر می کند.

مصرف یک رژیم غذایی متعادل و غنی از مواد مغذی، می تواند اثرات درمان های کاویتاسیون چربی را تکمیل کند. نتایج را می توان در صورت ترکیب با ورزش منظم قبل و بعد از درمان به طور قابل توجهی افزایش داد. افراد می توانند نتایج فوری را ببینند و در طی چند هفته کاهش چربی ادامه خواهد داشت.

لاغری با دستگاه کویتیشن جایگزین بسیار امن‌ تری برای سایر گزینه ‌های جراحی مانند لیپوساکشن است. این درمان مناطق کوچک را هدف قرار می دهد و برای کانتورینگ و پیکرتراشی بدن ایده آل است.

برای ماندگاری بیشتر نتایج باید کالری دریافتی خود را به دقت کنترل کنید. اگر کالری دریافتی شما بالا و بیش از توانایی بدن برای سوزاندن چربی باشد، شاهد بازگشت چربی خواهید بود.

دیگر مقالات کلینیک ایوا: لاغری موضعی با دستگاه RF

مراقبت های قبل و بعد لاغری با دستگاه کویتیشن

مراقبت های قبل و بعد لاغری با دستگاه کویتیشن نقش بسیار مهمی در کسب بهترین نتایج و ماندگاری آن خواهند داشت. این موارد در ادامه شرح داده شده است.

 

مراقبت های قبل از لاغری با دستگاه کویتیشن

 • 24 قبل از اقدام به لاغری با روش کویتیشن از مصرف الکل و دارو خودداری کرده و حداقل دو لیتر آب بنوشید تا بدن کاملا هیدراته شود.
 • از نوشیدنی‌ های کافئین‌ دار و مصرف غذاهای سنگین تا 2 ساعت قبل و بعد از درمان خودداری کنید.
 • رژیم غذایی کم چربی و کم کربوهیدرات قبل از انجام کویتیشن به کاهش سایز بیشتر شما کمک خواهد کرد.

 

مراقبت های بعد از لاغری با کویتیشن

 • بعد از جلسه درمان حداقل سه روز فاصله نیاز است تا بدن شما چربی و سموم را از طریق سیستم های مختلف دفع کند.
 • برای دفع بهتر چربی‌ های تجزیه شده تا سه روز بعد باید روزانه 2 لیتر آب و مایعات سالم بنوشید.
 • تحریک موضعی و ماساژ نواحی تحت درمان بعد از جلسه از رسوب چربی و سموم جلوگیری کرده و به دفع آنها از سیستم لنفاوی کمک می کند.
 • پس از انجام کویتیشن باید از مصرف قند، شیرینی و کربوهیدرات ‌های تصفیه شده خودداری کرده و میوه و سبزیجات تازه بیشتری مصرف کنید.
 • انجام ورزش‌ های هوازی سبک بعد از جلسات کویتیشن به سوختن بهتر چربی‌ های آزاد شده کمک خواهد کرد.

 

قیمت استفاده از دستگاه کویتیشن

هزینه استفاده از دستگاه کویتیشن به فاکتورهای مانند محل تحت درمان، موقعیت کلینیک و تخصص پزشک معالج بستگی دارد.در کلینیک لاغری ایوا با مدیریت دکتر سارا بهروان بطور متوسط هزینه هر جلسه لاغری با دستگاه کویتیشن حدود 500 هزار تومان است.

 

نمونه قبل و بعد لاغری با دستگاه کویتیشن

 

منابع:

wellaholic.com/blog/risks-of-ultrasonic-cavitation

www.lipotherapeia.com/the-peach-factor-blog/do-you-lose-weight-with-cavitation

www.konmison.com/how-often-can-you-do-cavitation-faqs

 

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.