دکتر سارا بهروان / خدمات لیزر / پاک کردن تاتو ابرو با لیزر کیوسوئیچ
۷ دقیقه
پاک کردن تاتو ابرو با لیزر کیوسوئیچ

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر کیوسوئیچ

آنچه می خوانید...

لیزر کیوسوئیچ جدیدترین و کم عارضه ترین تکنیکی است که برای پاک کردن تاتو ابرو و بدن استفاده می شود. این روش با پالس های قدرتمند و کوتاه رنگدانه های موجود در پوست را تجزیه کرده و به تدریج حذف می کند. با این روش تاتو ابرو بعد از اتمام جلسات کاملا پاک می شود.
لیزر کیوسوئیچ برای حذف تاتوهای سطحی و عمیق موثر است. در این روش آسیبی به موهای ابرو یا بافت های اطراف نمی رسد و با استفاده از بی حسی موضعی شما دردی نخواهید داشت. برای کسب بهترین نتیجه لیزر کیوسوئیچ حتما به توصیه های پزشک برای مراقبت های بعدی توجه نمایید و جلسات را کامل کنید.

لیزر کیوسوییچ چیست؟

لیزر کیوسوئیج (Q-switched) روشی بسیار قدرتمند و موثر برای از بین بردن انواع تاتو، تیرگی ها و لک های پوستی است. در این روش پرتوهای قوی لیزر به مدت کوتاه به پوست تابانده می شوند. این پالس های قدرتمند رنگدانه های تاتو را تجزیه کرده و لک های پوستی ناشی از افزایش ملانین را برطرف می کنند.
لیزر تاتو کیوسوئیج قادر است حرفه ای ترین تاتوها با رنگ های تند و گرم مانند بنفش، قرمز، زرد و نارنجی را بطور کامل حذف کند. فقط برای این کار به تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهید داشت.
لیزر کیوسوئیچ نه تنها برای حذف لک پوستی و تاتو بلکه برای جوانسازی پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پالس های قوی این لیزر باعث تحریک کلاژن سازی در پوست شده و افتادگی پوست را برطرف می کنند.
برای درمان اسکار آکنه و چین و چروک های پوستی نیز می توان از مزایای این لیزر بهره مند شد. از لیزر کیوسوئیچ همچنین برای حذف کک و مک، لک های پیری، خال و آفتاب سوختگی استفاده می شود.

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

لیزر کیوسوئیچ چه مزایایی برای پاک کردن تاتو ابرو دارد؟

مهمترین مزیت لیزر کیوسوئیچ برای پاک کردن تاتو عوارض کم آن است. لیزر کیوسوئیچ یک روش غیرتهاجمی است که بدون درد و زخم در بسیاری از موارد می تواند عمیق ترین و کهنه ترین تاتوها را پاک کند.
این روش از پرتوهایی با قدرت بالا برای تجزیه رنگدانه های تاتو استفاده می کند. با استفاده از لیزر کیوسوئیچ، تاتو ابرو ابتدا کمرنگ شده و به تدریج با انجام جلسات مختلف از بین می برد.
لیزر کیوسوئیچ هیچ تاثیر سویی بر موهای ابروی شما نخواهد داشت و فقط رنگدانه های تاتو را هدف قرار می دهد. لیزر کیوسوئیچ تنها روشی است که بطور کامل با کمترین عوارض تاتوی ابرو را از بین می برد. استفاده از این لیزر در مراکز معتبر نتایج عالی را تضمین خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: خداحافظی با جای جوش با لیزر فرکشنال

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر کیوسوئیچ چقدر زمان می برد؟

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر کیوسوئیچ مانند هر روش دیگری بستگی به میزان، عمق، نوع و وسعت رنگدانه های مورد استفاده دارد. در این روش پرتوهای پر قدرت لیزر به محل تاتو نفوذ کرده و رنگدانه ها را تجزیه می کنند. رنگ های تجزیه شده سپس توسط بدن حذف خواهد شد. پس از هر بار انجام لیزر، تاتوی ابروی شما کمرنگ تر شده و در نهایت از بین خواهد رفت.
برای کسب بهترین نتیجه باید لیزر کیوسوئیچ را بطور منظم انجام دهید. همچنین از پمادهای مخصوصی که پزشک برای شما تجویز می کند، استفاده نمایید تا ترمیم پوست تسریع شود.

استفاده از لیزر کیوسوئیچ برای چه افرادی مجاز نیست؟

لیزر کیوسوئیچ برای بسیاری از افراد ایمن است و خصوصا افرادی که هیچ مشکل سلامتی ندارند، می توانند از مزایای این روش بهره مند شوند. با اینحال استفاده از لیزر کیوسوئیچ برای خانم های باردار و یا کسانی که در شش ماه گذشته داروی راکوتان مصرف کرده اند، مجاز نیست.
افراد با سابقه ابتلا به تبخال نیز مجاز به استفاده از لیزر کیوسوئیچ نیستند و قبل از لیزر باید ابتدا ویروس تبخال را درمان کنند.

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

عملکرد لیزر کیوسوئیچ در پاک کردن تاتو ابرو

عملکرد لیزر کیوسوئیچ در پاک کردن تاتو ابرو از سایر روش های موجود بهتر بوده و کاملا ثابت شده است. این روش درد و عوارض چندانی ندارد و در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین نتیجه را می دهد. در لیزر کیوسوئیچ شما تنها سوزش یا گزگز ضعیف را در ناحیه درمان احساس خواهید کرد. قرمزی و تورم نیز پس از 24 ساعت برطرف خواهد شد.
لیزر کیوسوئیچ هیچ آسیبی به موهای ابروی شما وارد نمی کند و رشد ابروها مانند قبل ادامه خواهد داشت. با پیروی از توصیه های پزشک در رابطه با مراقبت های پس از درمان شما در کوتاه ترین زمان ممکن به نتایج فوق العاده خواهید رسید. زیرا لیزر کیوسوئیچ بهترین روش حذف تاتو است که توسط متخصصان پوست به افراد توصیه می شود.

مقایسه لیزر کیوسوئیچ با مواد ریموور

از نظر نتایج، عوارض و تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف تاتو ابرو، لیزر کیوسوئیچ برنده میدان است زیرا با پرتوهای ایمن و قوی رنگدانه های تاتو را از بین می برد. مواد ریموور، ترکیبات شیمیایی هستند که با لایه برداری پوست، تاتو را پاک می کنند. این روش بسیار تهاجمی بوده و باعث ایجاد زخم پوستی، اسکار و آسیب زدن به موهای ابرو می شود.
حذف تاتو با مواد ریموور اگرچه هزینه کمتری نسبت به لیزر کیوسوئیچ دارد اما شما درد بیشتری را باید تحمل کنید. علاوه بر این مدت زمان بیشتری طول می کشد تا تاتوهای عمیق با مواد ریموور حذف شوند. بنابراین پوست و موهای ابروی شما بطور مداوم تحت تاثیر مواد شیمیایی قرار خواهند گرفت.
در مقایسه با لیزر کیوسوئیچ این روش طولانی تر است، عوارض بیشتری دارد و توسط متخصصین پوست و مو توصیه نمی شود. زیرا در حال حاضر لیزر کیوسوئیچ بهترین روش حذف تاتو با نتایج تضمینی و ایمنی بالا است.

لیزر کیوسوئیچ در چند جلسه تاتو ابرو را پاک می کند؟

حذف تاتو ابرو با لیزر کیوسوئیچ به عوامل مختلفی مانند رنگ تاتو، وسعت آن و رنگ پوست شما بستگی دارد. لیزر کیوسوئیچ معمولا ماهی یکبار انجام می شود و پاک کردن کامل تاتو ابرو 3 تا 6 جلسه زمان می برد.

آیا هاشور ابرو را نیز می توان با لیزر کیوسوئیچ پاک کرد؟

لیزر کیوسوئیچ می تواند انواع تاتو را از روی پوست بدن پاک کند. بنابراین برای پاک کردن هاشور ابرو نیز به اندازه کافی کارایی دارد. انواع هاشور ابرو با این روش بطور کامل حذف شده و با کمترین عوارض پوست شما ترمیم خواهد شد.

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

 

آیا پاک کردن تاتو ابرو با لیزر کیوسوئیچ عوارضی دارد؟

همانطور که قبلا نیز اشاره شد پاک کردن تاتو ابرو با دستگاه لیزر کیوسوئیچ، کم عارضه ترین روش موجود در دنیا شناخته می شود. با این حال پرتوهای لیزر با پالس بالا که از این دستگاه ساطع می شوند ممکن است برای برخی افراد عوارضی در پی داشته باشند. شایع ترین عوارض احتمالی گزارش شده عبارتند از:

  • هایپوپیگمنتاسیون: ممکن است پرتوهای لیزر باعث کمرنگ ‌تر شدن رنگ پوست ناحیه تحت تابش شوند. این عارضه‌ بسیار نادر بوده و درمان آن زمان بر خواهد بود.
  • هایپرپیگمنتاسیون: درست برعکس هایپوپیگمنتاسیون اشعه لیزر ممکن است در برخی افراد باعث تجمع رنگدانه‌ های پوست در محل درمان شود. هایپرپیگمنتاسیون باعث می شود پوست تحت درمان کمی تیره ‌شود. این اثر معمولا موقتی بوده و با پمادهای بی رنگ کننده قابل درمان است.
  • ایجاد اسکار و زخم: در برخی افراد با پوست حساس و در مواردی که رنگدانه ها عمیق و پر رنگ هستند ممکن است زخم هایی تاولی در محل درمان ایجاد شود.
  • التهاب و قرمزی پوست: این موارد پس از درمان با لیزر کاملا معمول است و می توان با کمپرس یخ و پمادهایی مانند زینک اکساید آنها را درمان کرد.

هزینه پاک کردن تاتو ابرو با لیزر کیوسوئیچ چقدر است؟

هزینه پاک کردن تاتو ابرو با لیزر کیوسوئیچ با توجه به کارایی بالا نسبت به سایر روش ها بیشتر است. اثربخشی حذف تاتو با این لیزر فوق العاده است و در بسیاری از مراکز زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.
هزینه ای که در این روش خواهید پرداخت به محل کلینیک یا مرکز زیبایی، تجربه پزشک و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز جهت حذف تاتو ابرو بستگی دارد. پزشک پس از بررسی تاتو حتما در رابطه با هزینه های احتمالی با شما صحبت خواهد کرد.

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.