دکتر سارا بهروان / خدمات مو / کاشت ابرو / کاشت ابرو با تراکم بالا و هزینه کاشت آن در 1403
۷ دقیقه
کاشت ابرو با تراکم بالا

کاشت ابرو با تراکم بالا و هزینه کاشت آن در 1403

آنچه می خوانید...

کاشت ابرو با تراکم بالا یک روش جراحی است که شامل انتقال فولیکول ‌های مو از ناحیه اهدا کننده (معمولاً پشت سر) به ناحیه گیرنده (ابرو) می ‌شود. جراح با دقت هر گرافت مو را با ریشه ‌های دست نخورده استخراج می ‌کند و آنها را به محل مشخص شده روی ابرو پیوند می زند. جهت، زاویه و عمق برش ها برای کاشت ابرو با توجه به ساختار صورت فرد و نتیجه دلخواه تنظیم می شود. هزینه کاشت ابرو با تراکم بالا در هر فرد بسته به گرافت های مورد نیاز متفاوت است و پس از بررسی ابرو در جلسه مشاوره مشخص می شود.

کاشت ابرو و روش های آن

یکی از مزایای اصلی کاشت ابرو، ماندگاری آن در مقایسه با راه حل های موقتی مانند تاتوهای زیبایی یا میکروبلیدینگ است. گرافت های کاشته شده مانند موهای معمولی ابرو پس از چندین ماه به رشد خود ادامه می دهند و شما می توانید آنها را اصلاح کنید، حالت دهید و حتی رنگ کنید. هدف از روش های کاشت ابرو ایجاد ابروهای پرتر و طبیعی است. انواع روش های کاشت ابرو بطورکلی به دو دسته تقسیم می شود که در ادامه شرح داده شده است.

کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش FUT شامل برداشت نوار مو از محل اهدا کننده و انتقال آن به قسمت های مشخص شده ابرو است. FUT در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود ولی دوره نقاهت طولانی و ایجاد اسکار باعث شده با کاشت ابرو به روش FUE جایگزین شود.

کاشت ابرو به روش FUE

استخراج واحد فولیکولی (FUE) شامل برداشتن فولیکول‌ های مو به صورت تک تک و مجزا از ناحیه اهدا کننده و پیوند آنها به ناحیه ابرو است. این روش جدید تر و کم تهاجمی بوده و یکی از مزایای آن عدم ایجاد اسکار است.

کاشت ابرو با تراکم بالا

کاشت ابرو با تراکم بالا

ابروها ویژگی های مهم صورت هستند و به برقراری ارتباط احساسی کمک می کنند. با استانداردهای زیبایی که اکنون جامعه تعیین کرده است، داشتن ابروهای پر به یک ویژگی زیبایی تبدیل شده است. با این حال، برخی از افراد ممکن است به دلیل ژنتیک، افزایش سن یا عوامل دیگر دچار ریزش ابرو یا نازکی ابروها شوند. خوشبختانه، جراحی کاشت ابرو به عنوان یک راه حل دائمی برای بازگرداندن پری و فرم طبیعی ابروها مورد استفاده قرار می گیرد.

کاشت ابرو با تراکم بالا شامل برداشتن گرافت مو، به طور معمول از پشت سر و پیوند آنها به ناحیه ابرو است. موهای کاشته شده در محل جدید خود به رشد خود ادامه می دهند و می توانند به بازیابی یا بازتعریف ابروهای نازک یا کم پشت کمک کنند. کاشت ابرو با تراکم بالا یک روش تخصصی است که برای هر بیمار سفارشی شده است تا به نتایجی طبیعی و مطابق با اهداف زیبایی شناختی دست یابد.

دیگر مقالات: کاشت ابروی مردانه به روش FUT و FUE به همراه قیمت

تراک های مختلف برای کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو با تراکم بالا چقدر است؟

هزینه کاشت ابرو با تراکم بالا بسته به تعداد گرافت های مورد نیاز جهت رسیدن به تراکم ابروی دلخواه شما متفاوت است. طبیعتا هر چه گرافت های بیشتری برای پر کردن نقاط خالی ابروی شما مورد نیاز باشد هزینه کاشت افزایش خواهد یافت.

تراکم کاشت ابرومحدوده قیمت در سال 1403
تراکم کماز 11 تا 13 میلیون
تراکم متوسط ابرو طبیعیاز 12 تا 14 میلیون
تراکم بالااز 13 تا 15 میلیون

 

کاشت ابرو با تراکم بالا

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

کاشت ابرو طبیعی یا تراکم بالا؟

کاشت ابرو در حال حاضر به دو روش کاشت ابرو طبیعی و تراکم بالا صورت می گیرد. اینکه کدام روش را انتخاب می کنید به سلیقه شما و مدل ابرویی که می پسندید بستگی دارد. البته بهتر است در این زمینه با پزشک مشورت کنید تا بسته به وضعیت فعلی ابرو بهترین روش را به شما معرفی کند. بطور کلی کاشت ابرو به روش طبیعی ایمن تر از کاشت ابرو با تراکم بالا است. با اینحال در کلینیک های زیبایی معتبر می توانید هر دو روش را انجام دهید.

 

کاشت ابرو پر تراکم چه عوارضی دارد؟

کاشت ابرو پر تراکم مانند هر عمل زیبایی دیگری ممکن است عوارضی برای فرد داشته باشد. مراجعه به یک کلینیک معتبر کمک می کند این عوارض به حداقل برسند و شما بهترین نتیجه را از کاشت ابرو کسب کنید. برخی از عوارض احتمالی کاشت ابرو عبارتند از :

  • رشد موهای تکه تکه به دلیل اینکه گرافت ها به خوبی در پوست کاشته نمی شوند
  • ناهماهنگی ابروها به دلیل ماده بی حسی موضعی مورد استفاده
  • رشد مو در جهات مختلف و یا داشتن بافت های متفاوت
  • فولیکول های مو ملتهب و عفونی (فولیکولیت)
  • کبودی و تورم
  • جای زخم
  • عفونت

کاشت ابرو با تراکم بالا

چرا بعد 2 هفته تمام ابرو های من ریخت؟

در اکثر مواقع حدود 10 تا 12 روز بعد از کاشت ابرو، فولیکول های پیوندی به دلیل ضعف از پوست جدا شده و می ریزند. این ریزش موقت بوده و جای نگرانی ندارد زیرا فقط ساقه موها ریخته و ریشه آنها مانند سایر موهای ابرو در یک چرخه رشد طبیعی مجددا رشد کرده و ابروهای شما را پر و زیبا خواهد کرد.

پیشنهاد برای مطالعه: 13 مراقبت مهم بعد از کاشت ابرو

پیشگیری از ریزش ابرو بعد کاشت

برای به دست آوردن بهترین نتایج و پیشگیری از ریزش ابرو بعد کاشت مهم است که از ابروهای خود مراقبت کنید. درست مانند هر عمل جراحی، شما باید به بدن خود فرصت دهید تا بهبود یابد.

اولین روش مراقبتی این است که از دست زدن به ابروهای خود اجتناب کنید. این کار به کاهش خطر ابتلا به عفونت کمک می کند. روز اول بعد کاشت می ‌توانید ابروهای خود را با اسپری فولیکول نمکی اسپری کنید تا بهبودی را سرعت ببخشد. پس از 24 ساعت می توانید صورت و ابروهای خود را به آرامی با شامپوی مخصوص بشویید و خشک کنید.

در این مدت به هیچ وجه ابروهای خود را مالش ندهید و از دستکاری آنها خودداری کنید. حدود 3-7 روز بعد پوسته هایی که در آن گرافت های مو قرار داده شده اند شروع به ریزش می کنند. شما پس از ریزش این پوسته ها کمی قرمزی خفیف و خارش احساس خواهید کرد که نباید به آنها دست بزنید. ابروهای  کاشته شده شما طی 2 تا 3 هفته آینده می ریزند و این کاملا طبیعی است بنابراین نگران نباشید.

علاوه بر موارد فوق در ماه اول پس از پیوند ابرو از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید و اگر بیرون می روید از کلاه استفاده کنید تا در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند. داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده است را طبق دستور مصرف کنید و در موعد مشخص شده برای بررسی ابروهای کاشته شده به کلینیک مراجعه کنید.

پیشنهاد برای مطالعه: آیا مزوتراپی ابرو باعث تقویت ابرو می شود؟

مرکز مناسب برای کاشت ابرو پرتراکم

در حال حاضر مراکز زیبایی زیادی در سراسر کشور فعال هستند و کارهای ترمیم ابرو را به روش طبیعی با پرتراکم انجام می دهند. برای پیدا کردن یک مرکز مناسب لازم است کمی تحقیق کنید و از تجربه افرادی که قبلا در این مراکز کاشت ابرو پرتراکم انجام داده اند، آگاهی یابید. هرچه رضایتمندی افراد بیشتر و مرکز کاشت ابرو معروف تر باشد راحت تر می توانید اعتماد کنید.

 

منابع:

https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/what-to-know-about-eyebrow-transplants

https://wimpoleclinic.com/blog/eyebrow-transplant-aftercare-tips/

utahhairmd.com/2023/07/13/hair-transplant-for-eyebrows-everything-you-need-to-know

 

 

 

 

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.