دکتر سارا بهروان / خدمات مو / کاشت ابرو / کاشت ابرو به روش Fue و مقایسه با دیگر روش کاشت با لیست قیمت
۸ دقیقه

کاشت ابرو به روش Fue و مقایسه با دیگر روش کاشت با لیست قیمت

آنچه می خوانید...

کاشت ابرو به روش Fue یکی از روش های ترمیمی موثر است که به عنوان یک عمل زیبایی دائمی برای پرتر نشان دادن ابروها استفاده می شود. در این روش جراح زیبایی، موهای ابرو را با پیوند فولیکول های مجزای مو که معمولاً از پشت سر برداشته می‌ شود، جایگزین می ‌کند. پس از بهبودی پوست، ابروها برجسته تر و متراکم تر به نظر می رسند که باعث زیباتر شدن چهره شما خواهد شد.

کاشت ابرو fue

نحوه کاشت ابرو به روش FUE چگونه است؟

در ابتدا طرح اولیه ابرو برای بیمار با توجه به فرم اولیه ابرو و چهره مشخص می شود. کاشت ابرو به روش FUE تحت بی حسی موضعی با محلول لیدوکائین و آدرنالین انجام می شود بنابراین شما هیچ دردی در طول عمل احساس نخواهید کرد. مدت زمان این تکنیک زیبایی بر اساس تعداد گرافت های مورد نیاز برای دستیابی به نتایج دلخواه شما متفاوت است. این روش معمولا بین 3 تا 5 ساعت طول می کشد.

در تکنیک کاشت ابرو با FUE، فولیکول ‌های مو به صورت تکی از پوست پشت سر یا هر نقطه ای از بدن برداشت می‌ شوند. بنابراین برداشت فولیکول‌ های مو بدون هیچ نشانه ای از اسکار و درد انجام می شود. سپس این فولیکول ها دقیقاً در قسمت های نازک ابرو کاشته می شوند. روش FUE یک راه حل دائمی برای درمان ریزش ابرو یا برطرف کردن کم پشتی آن است.

نتایج معمولاً در عرض چهار ماه قابل مشاهده است. رشد فولیکول های پیوندی در حدود 10 ماه بعد کامل می شود و با نظافت، پیرایش و نگهداری مناسب به طور نامحدود ادامه می یابد.

کاشت ابرو با تکنیک FUE ممکن است به هر تعداد فولیکول مو بسته به نوع ترمیم نیاز داشته باشد. به خصوص در صورت نیاز به ترمیم کامل و تراکم بالای ابرو نیاز به دو جلسه کاشت ابرو خواهید داشت.

مقالات ایوا: کاشت ابروی مردانه به روش FUT و FUE به همراه قیمت

چرا کاشت ابرو به روش FUE

روش FUE جدیدترین تکنیک کاشت ابرو است. با این روش می توانید ابروهایی مطابق با ترجیحات و ویژگی های صورت خود داشته باشید. بنابراین یک راه حل فوق العاده برای زیباسازی چهره شما با کمترین عوارض است.

در این روش ناحیه اهدا کننده دقیقاً ارزیابی می ‌شود تا تعداد گرافت‌ های مورد نیاز تعیین شود. این کار یک نتیجه متعادل و طبیعی را تضمین می کند.

روش FUE در تمام مراحل با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود بنابراین، به شما این امکان را می دهد که در طول عمل هوشیار بمانید و به سرعت به زندگی عادی خود برگردید. دوره ریکاوری در این تکنیک نیز بسیار کوتاه بوده و درصد موفقیت بالایی دارد. به همین دلیل در بین افراد بسیار محبوب است.

قبل و بعد کاشت ابرو

بانک مو مناسب کاشت ابرو fue

بانک مو مناسب کاشت ابرو fue هر جایی از بدن است که فولیکول های موی سالمی داشته باشد. در بیشتر موارد فولیکول مو از پشت سر یا موهای پشت گوش برداشته می شود. این موها به اندازه کافی ضخیم و سالم هستند که پس از پیوند به عنوان موی ابرو رشد کنند و ابروهای زیبایی برای شما به ارمغان بیاورند. اما در افرادی که پشت سر آنها فولیکول های مناسبی ندارد می توان از هر قسمت دیگری برای پیوند ابرو استفاده کرد.

 

هزینه کاشت ابرو fue چقدر است؟

هزینه کاشت ابرو fue مانند هر جراحی دیگری به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که مهمترین آن وضعیت ابروهای شما است. هر چه تعداد گرافت مورد استفاده برای ترمیم ابرو بیشتر باشد هزینه کاشت بیشتر است. علاوه بر این محدوده جغرافیایی کلینیک کاشت ابرو، مهارت پزشک و تجهیزات پزشکی مورد استفاده نیز در این امر دخیل هستند. در کلینیک ایوا هزینه کاشت ابرو برای سال 1403 از 13 میلیون تومان است.

مقایسه روش های کاشت ابرو

دیگر روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که با هدف ایجاد ابروی پرتر و طبیعی تر انجام می شود. روش های زیادی برای کاشت ابرو وجود دارد که هر یک مزایا و معایبی دارد این روش ها عبارتند از:

 • کاشت ابرو به روش SUT
 • کاشت ابرو به روش FUT
 • کاشت ابرو به روش FIT
 • کاشت ابرو به روش DHI
 • کاشت ابرو به روش روباتیک
 • کاشت ابرو به روش ترکیبی
 • کاشت ابرو به روش پلاس

مقالات ایوا: کاشت ابرو طبیعی

عوارض کاشت ابرو به روش FUE

کاشت ابرو به روش FUE یک تکنیک کم تهاجمی است. این روش عوارض کمی مانند پوسته پوسته شدن، تورم، کبودی، عفونت و زخم خفیف را به همراه دارد. متخصصان کاشت ابرو از تکنیک های ایمن برای به حداقل رساندن تروما پس از عمل استفاده می کنند.

کاشت ابرو

کاشت ابرو fue برای چه افرادی مناسب است؟

همه افرادی که ابروهای کم پشت، نامتقارن و با فرم دلخواه ندارند کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو به روش FUE هستند. به خصوص افرادی که موهای ابروی آنها نازک و کم پشت شده می توانند از این روش استفاده کنند. علاوه بر این اگر ابروهای خود را به دلیل ضربه های فیزیکی، مانند آسیب های صورت، جای زخم یا سوختگی و درمان های پزشکی مانند رادیوتراپی یا شیمی درمانی که می تواند به فولیکول های مو آسیب برساند، از دست داده اید کاشت ابرو با تکنیک fue یک روش فوق العاده برای شما است.

مقالات ایوا: 13 مراقبت مهم بعد از کاشت ابرو

چه افرادی نباید کاشت ابرو Fue انجام دهند؟

با اینکه کاشت ابرو FUE یک روش بسیار ایمن است و بیشتر افراد می توانند از آن بهره مند شوند، اگر به بیماری های خاصی مبتلا هستید ممکن است کاندیدای مناسبی برای انجام کاشت ابرو نباشید. افراد زیر از جمله کسانی هستند که نباید کاشت ابرو انجام دهند:

 • افراد مبتلا به بیماری های مزمن مانند قند و فشار خون
 • افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند
 • افراد مبتلا به اختلالات عصبی و ذهنی
 • افرادی که الگوی ریزش ابروی آنها مشخص نیست
 • افرادی که بانک موی مناسبی برای پیوند ندارند
 • افراد زیر 22 سال

کدام نوع کاشت ابرو بهترین نتیجه را دارد؟

در بین روش های کاشت ابرو روش FUT بهترین نتیجه را دارد زیرا ابروها کاملا طبیعی و دائمی رشد کرده و تفاوتی با ابروهای طبیعی فرد نخواهند داشت. در روش FUE ابروها به صورت راست یا تیز رشد نکرده و برای بهبود ظاهر آنها باید کارهای بیشتری انجام داد. با اینحال با مشورت پزشک، شما می توانید بهترین روش کاشت را انتخاب نمایید.

مقالات ایوا: عوارض کاشت ابرو

جدول مقایسه روش های کاشت ابرو

روش SUTروش FUTروش FUEروش DHIروش روباتیک
نرخ بقای بالانرخ بقای بالانرخ بقای خوبنرخ بقای بالانرخ بقای بالا
مناسب برای افرادی که نیاز به گرافت کم دارند

 

مناسب برای افردی که به گرافت زیاد

نیاز دارند

مناسب برای افردی که نیاز به گرافت کمی دارندمناسب برای همه افرادمناسب برای همه افراد
نیاز به یک تا دو جلسه کاشت

 

فراهم کردن گرافت بیشتر در یک جلسه

 

گاهی تا دو جلسه کاشت برای فراهم کردن گرافت لازم استاستفاده از ابزار برای کاشت و عدم نیاز به سوراخ کردن پوستدقت بسیار بالا در انتخاب فولیکول های سالم
رشد ابرو طبیعیرشد ابروی طبیعیرشد موهای کمتر طبیعیرشد ابروی طبیعیرشد ابروی طبیعی
بهبودی سریعدوره بهبودی طولانیبهبودی سریع تر و درد کمتربهبودی سریع و عوارض کمتربهبود سریع و عوارض کم
عدم ایجاد زخم در بانک مو

 

ایجاد زخم در بانک

مو

عدم ایجاد زخم در بانک موعدم ایجاد زخم در بانک موعدم ایجاد جای زخم در بانک مو

 

مراقبت های قبل و بعد کاشت ابرو به روش fue

قبل از کاشت ابرو داروهای خاصی که مصرف می کنید و خصوصا ضد انعقادها را قطع کنید. خواب کافی داشته باشید و استرس خود را کنترل کنید زیرا باعث معکوس شدن نتایج خواهد شد. همچنین استفاده از داروهای محرک رشد ابرو را متوقف کنید و استحمام نمایید. از رنگ کردن ابروها خودداری کرده و مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را متوقف نمایید.

بعد از کاشت ابرو از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک های موضعی استفاده نمایید. تا بهبود کامل ابروها به استخر نرفته و ابروها را اصلاح نکنید. ابروها را دستکاری نکرده و بیش از حد در معرض نور خورشید قرار نگیرید. غذاهای سالم و کامل بخورید و از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید. پس از کاشت ابرو به پشت بخوابید و هنگام بهبودی از خاراندن ابروها خودداری نمایید. در هفته اول کاشت ابرو از کارهای سنگین خودداری کرده و ابرو را آرایش یا رنگ نکنید.

مقالات ایوا: آیا مزوتراپی ابرو باعث تقویت ابرو می شود؟

سوالات متداول

آیا کاشت ابرو به روش  fue درد دارد؟

کاشت ابرو به روش  fue درد کمی دارد که آزار دهنده نیست و در صورت نیاز با مسکن های تجویزی تسکین داده می شود.

جهت رویش بهتر ابرو کاشته شده چیکار کنیم؟

پس از کاشت ابرو می توانید برای تقویت رشد موها از روغن رزماری و روغن نارگیل استفاده نمایید. اما بهترین روش جهت رویش بهتر ابروها مزوتراپی است. مزوتراپی با تزریق مواد محرک رشد و ترکیبات ضد التهاب به لایه میانی پوست به رشد بهتر ابروها کمک کرده ماندگاری تارهای ابرو را افزایش می دهد.

کدام نوع کاشت ابرو نتایج طبیعی تری دارد؟

کاشت ابرو به روش FUT نتایج طبیعی تری خواهد داشت و فولیکول های پیوند خورده در جهت طبیعی رشد خواهند کرد.

کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

زمان کاشت ابرو بسته به وسعت محل ترمیم و تعداد گرافت هایی که مورد نیاز است، متفاوت خواهد بود. هرچه به فولیکول های بیشتری برای کاشت نیاز باشد زمان بیشتری طول خواهد کشید. بطورکلی زمان کاشت ابرو 3 تا 5 ساعت زمان نیاز دارد.

 

منبع:

https://yorkhairclinic.com/eyebrow-fue-transplant

https://www.drattenello.com/hair-restoration-beverly-hills/eyebrow-transplant/#:~:text=Eyebrow%20hair%20transplants%20are%20an,transplant%20to%20restore%20thin%20spots

 

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.