دکتر سارا بهروان / دپارتمان جراحی / لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن با هزینه جراحی و لیزر در تهران 1403
۱۱ دقیقه
لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن

لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن با هزینه جراحی و لیزر در تهران 1403

آنچه می خوانید...

لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن نوعی جراحی جوانسازی است که اندازه لابیای مینور را تغییر می دهد. این روش جراحی برای از بین بردن بافت اضافی لابیای مینور واژن طراحی شده است. واژن توسط دو دسته از بافت های محافظ به نام لابیای ماژور و لابیای مینور احاطه شده است. لابیای ماژور از کل واژن و لابیای کوچک از مجرای ادراری و دهانه واژن محافظت می کند. برخی از زنان پوست اضافی لابیای مینور را از نظر زیبایی غیر جذاب می ‌دانند و برخی دیگر نیز در حین رابطه جنسی یا ورزش در نتیجه پوست اضافی لابیا، ناراحتی های فیزیکی را تجربه می ‌کنند. لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن در هر دو صورت می تواند کمک کننده باشد.

لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک عمل زیبایی است که برای حذف بافت اضافی در واژن و به حداقل رساندن تحریک و ناراحتی صورت می گیرد. همچنین جهت برطرف کردن برآمدگی‌ های قابل مشاهده از زیر لباس- لباس ‌های شنا یا لباس زیر- نیز می توان از این روش استفاده کرد.

لابیاپلاستی معمولاً برای کاهش اندازه لابیاهای داخلی (لابیای مینور)، بهبود رابطه جنسی و به حداقل رساندن خطر پیچ خوردگی و کشیدن بافت اضافی انجام می شود. این روش برای اصلاح عدم تقارن و بهبود ظاهر لابیا و کلاهک کلیتورال نیز مفید است.

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

چرا لابیاپلاستی

وجود بافت اضافی در واژن می تواند بسیار ناراحت کننده باشد و حتی منجر به کاهش اعتماد به نفس شود. لابیاپلاستی بسته به هدف، نیازها و اهداف بیمار می تواند مزایای زیادی داشته باشد. کاهش پوست اضافی در لبه های واژن، ایجاد ظاهری جذاب تر در ناحیه تناسلی، به حداقل رساندن ناراحتی و اصطکاک ناشی از بافت اضافی یا شل و افزایش رضایت جنسی از مزایای عمل زیبایی واژن است. بسیاری از خانم ها بعد از لابیاپلاستی احساس راحتی بیشتری در پوشیدن لباس های ورزشی و شنا دارند. آنها همچنین بهبود اعتماد به نفس را در روابط جنسی گزارش کرده اند.

دیگر مقالات ایوا: کاشت ابرو به روش Fue و مقایسه با دیگر روش کاشت با لیست قیمت

انواع تکنیک جراحی لابیاپلاستی

انواع شیوه های لابیاپلاستی؟

لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی و گاهی درمانی برای بهبود سلامت جسمی و روانی زنان است. تکنیک های مختلف بکار رفته در این جراحی هر یک نتایج و مزایای منحصر به فردی ارائه می دهند که در ادامه شرح داده شده است.

1. روش Edge trim

این روش به عنوان Sculpted Linear ( برش خطی یا قوس دار) نیز شناخته می شود و قدیمی ترین و اصلی ترین روش لابیاپلاستی است. این جراحی برای برداشت پوست اضافی لابیای داخلی با یک برش خطی صورت می گیرد. سپس برش برای مشخص نشدن در لبه لابیا بسته می شود. از مزایای این روش ایمنی بالا، کاهش اندازه لابیای داخلی، تقارن لبه های لابیا و روشن شدن رنگ لابیاهای تیره است. معایب آن نیز ایجاد اسکار به صورت برآمده روی لابیا است که باعث می شود طبیعی به نظر نرسد. کاهش بیش از حد اندازه لابیای داخلی و کاهش تحریک پذیری از عوارض این روش جراحی است.

2. روش V-Wedge resection (برش V شکل)

برش V شکل یک تکنیک جدید و محبوب در لابیاپلاستی است. در این روش برشی به شکل V در قسمت پهن لابیا ایجاد شده و پوست اضافه برداشته می شود. سپس لبه ها بهم دوخته می شوند. از مزایای لابیاپلاستی با برش V شکل این است که لبه بیرونی کاملا طبیعی باقی می ماند و از برش های نزدیک کلیتوریس که ممکن است باعث ناراحتی شود جلوگیری می کند. از معایب این روش باقی ماندن قسمت های تیره لابیای داخلی است.

3. روش De-Epithelializatiom

در روش De-Epithelializatiom یک ناحیه گوه ای یا الماسی شکل برای کاهش اندازه لابیا برش داده می شود. از مزایای این روش حفظ لبه های طبیعی خارجی لابیا است و هیچ اسکاری در بیرون وجود نخواهد داشت. روش De-Epithelializatiom فقط توسط جراحان ماهر صورت می گیرد. از معایب این روش احتمال آسیب دیدن بافت عصبی و رگ های خونی لابیا است که باعث مختل شدن تحریک پذیری و خونرسانی لابیای داخلی خواهد شد.

4. روش Z-plasty

روش Z-plasty نوع اصلاح شده لابیاپلاستی V شکل است. در این جراحی اطراف برش V شکل در صورت وجود بافت اضافی برش داده شده و برداشته می شود.

5. لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر ایمن ترین و جدیدترین روش جراحی زیبایی واژن است که کمترین عوارض را دارد. لابیاپلاستی با لیزر تحت بی حسی موضعی و با کمترین درد و خونریزی انجام می شود. این روش دوره نقاهت کوتاهی دارد و لیزر با تحریک کلاژن سازی ترمیم را تسریع می کند.

6. روش لابیاپلاستی با آر اف

در لابیاپلاستی با آر اف برش بافت اضافی توسط امواج رادیویی صورت گرفته و با یک بخیه کوچک جذبی دوخته می شود. این روش باعث ایجاد اسکار، هماتوم یا نکروز نشده و تورم و درد و سوزش بسیار کمی وجود دارد. فقط در صورت عدم مهارت کافی جراح ممکن است سوختگی لابیا اتفاق بیافتد

7. لابیاپلاستی با پلاسما پلکسر

لابیاپلاستی با پلاسما پلکسر یک روش جدید است که در آن انتهای لابیای مینور بهم نزدیک شده و طی 3 تا 5 جلسه کوچک و زیباتر می شود. این روش نیازی به بخیه نداشته و دوره نقاهت نیز ندارد. لابیاپلاستی با پلاسما پلکسر فقط برای لابیای بزرگ، ضخیم و گوشتی قابل استفاده است.

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

مراقبت های قبل و بعد لابیاپلاستی؟

قبل از لابیاپلاستی از خوردن غذاها، نوشیدنی ها و مکمل های گیاهی خودداری کنید زیرا خطر خونریزی و کبودی را افزایش می دهد. از مصرف آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن، موترین، رقیق کننده های خون، ویتامینE ، امگا 3، روغن ماهی و  الکل خودداری کنید.

شب قبل از لابیاپلاستی بعد از نیمه شب چیزی نخورید یا ننوشید. در صورت تجویز، داروها را با یک جرعه کوچک آب مصرف کنید. روز مراجعه لباس های راحت، تمیز و گشاد بپوشید.

پس از لابیاپلاستی به مدت 3 تا 7 روز در منزل استراحت نمایید. داروهای تجویز شده را طبق دستور مصرف نمایید. تغذیه سالم داشته باشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید. لباس های گشاد بپوشید و از فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید. همچنین از تامپون استفاده نکرده و از رابطه جنسی خودداری کنید.

دیگر مقالات ایوا: با این لیزر با جای بخیه و اسکار خداحافظی کنید!

آیا لابیاپلاستی عوارض خاصی دارد؟

درست مانند تمام جراحی های زیبایی، لابیاپلاستی نیز با مجموعه ای از خطرات و عوارض خاص همراه است که عبارتند از:

 • خون ریزی
 • تورم
 • کبودی
 • جای زخم
 • عفونت
 • روند بهبودی آهسته
 • درد طولانی مدت در حین فعالیت های روزانه، ورزش و یا مقاربت جنسی
 • از دست دادن لذت جنسی و یا حساسیت واژن

هزینه عمل لابیاپلاستی

هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر است؟

هزینه این جراحی به عوامل مختلفی از جمله موقعیت جغرافیایی کلینیک، سطح تجربه جراح پلاستیک، روش دقیق جراحی و غیره بستگی دارد. برای اطلاع از هزینه ها بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید. هزینه عمل لابیاپلاستی با جراحی در کلینیک ایوا برای سال 1403 حدود 15 میلیون تومان است.

 

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر به فاکتورهایی مانند شکل و ضخامت لابیای مینور، محل عمل، دستمزد پزشک، تکنیک مورد استفاده و بسیاری از موارد دیگر بستگی خواهد داشت که در جلسه مشاوره پیش از عمل در رابطه با آن صحبت می شود. در کلینیک ایوا در سال 1403 هزینه عمل لابیاپلاستی حدود 18 میلیون تومان است.

دیگر مقالات ایوا: رفع افتادگی و چربی اضافه بازو در یک جلسه با ساکشن بازو

لابیاپلاستی بعد از زایمان

لابیاپلاستی حدود 2 تا 3 ماه بعد از زایمان انجام می شود و پزشک با این روش لبه های بیرونی لابیا که تحت تاثیر زایمان دچار کشیدگی یا افتادگی شده است را ترمیم می کند. لابیاپلاستی بعد از زایمان علاوه بر بهبود ظاهر واژن باعث سفت و تنگ شدن واژن خواهد شد.

عمل لبه آویزان واژن

دیگر مقالات ایوا: هزینه لاغری با دستگاه کویتیشن در سال 1403 +فیلم

عمل لبه آویزان واژن؟

در حال حاضر اعمال زیبایی مختلفی برای رفع مشکلات واژن وجود دارد. این روش ها برای جوانسازی، تنگ کرد واژن، بهبود عملکرد جنسی و بازسازی بافت های فرسوده مورد استفاده قرار می گیرد.

دیگر روش های زیبایی واژن

دریافت مشاوره ( کلیک کنید)

دیگر روش های زیبایی واژن

1. زیبایی واژن با تزریق ژل

در این روش تزریق فیلرهای بر پایه اسید هیالورونیک به دیواره داخلی واژن و لابیاها صورت می گیرد. تزریق ژل برای کمک به درمان بی ‌اختیاری ادرار، کاهش درد در رابطه جنسی زناشویی به دلیل خشکی واژن، رفع افتادگی و جوانسازی واژن انجام می شود.

2. زیبایی واژن با تزریق چربی

این روش برای حجم ‌دهی به لابیاهای واژن خصوصا در سنین بالا استفاده می ‌شود. در این روش چربی از بدن خود فرد استخراج شده و به قسمت های مورد نظر برای اصلاح فرم و جوانسازی تزریق می شود.

3. زیبایی واژن با انواع کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک روش غیرتهاجمی و غیر جراحی برای ترمیم و بازسازی بافت واژن است. در این روش گاز دی‌ اکسید کربن به ناحیه واژن تزریق می شود که موجب تحریک مویرگ‌ ها و بهبود گردش خون خواهد شد. کربوکسی تراپی برای درمان بی‌ اختیاری ادرار، بهبود ارگاسم و جوانسازی واژن مفید است.

4. عمل زیبایی کلیتوریس

عمل زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی برای حذف چین و چروک ‌های اضافی بافت اطراف کلیتوریس خصوصا بعد از عمل لابیاپلاستی انجام شده و باعث زیبایی دستگاه تناسلی می شود. این عمل باعث افزایش میل جنسی شده و مشکلات جنسی مانند عدم تجربه ارگاسم را با مشخص کردن کلیتوریس درمان می کند.

5. عمل لابیاماژورپلاستی

در لابیاماژورپلاستی دو برش هلالی در قسمت داخلی هر لابیای ماژور ایجاد و بافت اضافی خارج می‌ شود. با این عمل زیبایی، لابیای ماژور فرم بهتری به خود می گیرد و برای تکمیل جراحی ممکن است تزریق چربی نیز انجام شود.

6. عمل مونس پلاستی

عمل مونس پلاستی برای کاهش برآمدگی و رفع علائم افتادگی قسمت بالایی ناحیه تناسلی که ناحیه مونس نامیده می شود، صورت می گیرد. افتادگی پوست و چربی اضافی ناحیه مونس هنگام پوشیدن لباس‌ تنگ یا لباس شنا مشخص شده و دردسر ساز است.

7. عمل زیبایی واژن با نخ

لیفت واژن با نخ روش زیبایی دیگری است که برای افتادگی شدید و پوست اضافی در ناحیه مونس صورت می گیرد. این عمل خیلی توصیه نمی شود زیرا مانند لیفت صورت با نخ خیلی کارایی ندارد و باعث از بین رفتن پوست و چربی اضافی نمی شود.

 

عمل لابیاپلاستی برای این افراد ممنوع است

لابیاپلاستی یک جراحی ایمن برای زیبایی واژن است و بسیاری از افراد می توانند آن را انجام دهند اما برای افراد زیر ممنوع است:

 • افراد بالای 55 سال
 • افراد زیر 18 سال
 • افراد مبتلا به زگیل و تبخال تناسلی
 • افراد مبتلا به زخم و عفونت واژن
 • افراد باردار

دیگر مقالات ایوا: رفع سلولیت با دستگاه شاک ویو

مقایسه عمل لابیاپلاستی سنتی و لیزری

در لابیاپلاستی سنتی دوره نقاهت طولانی تر از روش لیزر است. لابیاپلاستی با لیزر ایمن تر بوده و درد و خونریزی در آن حداقل است یا وجود ندارد. در لابیاپلاستی با لیزر بافت باقی مانده لابیا دچار آسیب نشده و التهاب کمتری وجود دارد که باعث کاهش اسکار خواهد شد. در لیزر درمانی اکثر مواقع به بخیه نیازی نیست مگر اینکه لابیاها خیلی بزرگ باشند.

 

سوالات متداول

نتایج لابیاپلاستی کی قابل مشاهده است؟

بهبودی لابیاها و کاهش تورم آنها پس از جراحی معمولاً حدود 4-6 هفته طول می کشد. مهم است که چندین جلسه بعد از جراحی به پزشک مراجعه کنید تا روند بهبودی شما به خوبی پیگیری شود.

رابطه جنسی بعد عمل لابیاپلاستی؟

بعد از لابیاپلاستی حدود 4 تا 8 هفته و تا بهبودی کامل نباید رابطه جنسی داشته باشید. در غیر این صورت روند درمان دچار مشکل خواهد شد.

نظر دین اسلام درباره لابیاپلاستی؟

اکثر مراجع دینی این عمل را جایز می دانند بنابراین لابیاپلاستی از نظر شرعی هیچ مشکلی ندارد. برخی مراجع، شرط جایز بودن این عمل را محرم و هم جنس بودن پزشک ذکر کرده اند.

آیا لابیاپلاستی باعث کاهش لذت رابطه جنسی می شود؟

لابیاپلاستی باعث از دست رفتن احساس در قسمت داخلی یا خارجی واژن نمی شود. علاوه بر این با برداشتن مقداری از بافت اضافی اطراف کلیتوریس، لذت جنسی را تقویت کرده و باعث تحریک آسان ‌تر می شود.

خطر عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی؟

عفونت بعد از لابیاپلاستی به ندرت رخ می دهد. با اینحال عفونت درمان نشده قبل از عمل،  عدم رعایت بهداشت و مصرف نکردن آنتی بیوتیک های تجویزی می تواند باعث بروز عفونت شود.

بیهوشی یا بیحسی موضعی برای لابیاپلاستی؟

لابیاپلاستی به صورت سرپایی انجام شده و در بیشتر موارد تحت بی حسی موضعی انجام می شود. اما گاهی اوقات ممکن است از بیهوشی عمومی نیز استفاده شود.

عمل لابیاپلاستی بلافاصله بعد زایمان؟

عمل لابیاپلاستی بلافاصله بعد زایمان به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا لابیاها تحت کشیدگی و تنش زایمان قرار گرفته و شکل و فرم طبیعی آنها پس از چند ماه مشخص خواهد شد.

دختران باکره می توانند لابیاپلاستی انجام بدن؟

بله دختران باکره نیز می توانند پس از رسیدن به سن بلوغ از این عمل زیبایی جهت کاهش ناراحتی های فیزیکی و بهبود ظاهر واژن استفاده کنند.

برای لابیاپلاستی به چه دکتری مراجعه کنیم؟

اگر تصمیم به انجام لابیاپلاستی گرفته اید باید به پزشک زنان و یا کلینیک های زیبایی مراجعه نمایید.

 

منبع:

https://www.plasticsurgerycarolina.com/body/vaginal-rejuvenation

silhouetteplasticsurgery.com/blog/what-is-a-labiaplasty

https://www.virginiafacialplasticsurgery.com/procedures/labiaplasty

 

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.