دکتر سارا بهروان / لاغری / هزینه لاغری با مزوتراپی در سال 1403 چقدر است؟
۶ دقیقه

هزینه لاغری با مزوتراپی در سال 1403 چقدر است؟

آنچه می خوانید...

مزوتراپی با وارد کردن مواد فعال به لایه مزودرم پوست عمل کرده و به طور خاص سلول های چربی را هدف قرار می دهد. ترکیبات تزریق شده یکپارچگی سلول های چربی را مختل کرده و باعث تجزیه آنها می شود. این درمان به ویژه برای نواحی مانند ران، باسن، باسن، بازوها و شکم موثر است. هزینه مزوتراپی برای لاغری به تعداد تزریق های مورد نیاز، میزان چربی های انباشته شده در محل تحت درمان و موقعیت جغرافیایی کلینیک بستگی دارد.

 

قیمت مزوتراپی لاغری چقدر است؟

مزوتراپی برای لاغری تکنیکی است که شامل تزریق مستقیم مواد به لایه میانی پوست است. محلول تزریق شده می تواند شامل انواع آنزیم ها، هورمون ها، ویتامین ها و عصاره های گیاهی باشد. آنها با القای لیپولیز، تجزیه سلول های چربی را در محل هدف قرار می دهد. قیمت مزوتراپی لاغری به محل تحت درمان، میزان محلول های تزریقی، برند محلول های تزریقی، دستی بودن یا هوشمند بودن تزریق و همچنین کلینیکی که در آن مزولیپولیز انجام می دهید بستگی دارد. شما می توانید در جلسه مشاوره با پزشک در رابطه با هزینه های آن صحبت نمایید.

قیمت هر آمپول مزوتراپی؟

مزوتراپی لاغری به عنوان یک روش کم تهاجمی به دلیل پتانسیل آن برای کاهش چربی های موضعی و سلولیت مورد توجه قرار گرفته است. این روش جایگزین ایمن لیپوساکشن برای کسانی است که با چربی انباشته شده در نواحی سرسخت بدن دست و پنجه نرم می کنند. قیمت هر آمپول مزوتراپی بسته به برند و ترکیبات موجود در فرمولاسیون آن متفاوت است و از 200 هزار تومان تا 2 میلیون تومان متفاوت است.

بخوانید: لاغری موضعی با دستگاه در 19روز به وزن ایده‌آل خود برسید

مزوتراپی برای چه نواحی می توان تزریق کرد؟

هزینه مزوتراپی لاغری شکم و پهلو

مزوتراپی لاغری یک جایگزین ایمن و کم تهاجمی برای لیپوساکشن است. علاوه بر این، بیمارانی که تحت مزوتراپی قرار می‌ گیرند عملاً هیچ دوران نقاهتی ندارند. بنابراین به آنها اجازه می ‌دهد فورا سبک زندگی پرمشغله خود را از سر بگیرند.

هزینه مزوتراپی لاغری شکم و پهلو بسته به سایز این نواحی متفاوت است. هر چه سایز شکم و پهلو بیشتر باشد به تزریق کوکتل های مزو بیشتری نیاز است. به همین ترتیب برای کاهش سایز به جلسات مزوتراپی بیشتری نیز نیاز خواهید داشت. هزینه مزوتراپی لاغری شکم و پهلو در جلسه اول معاینه توسط پزشک به صورت تقریبی به شما اعلام خواهد شد.

 

بخوانید:هزینه لاغری با دستگاه آر اف در سال 1403 چقدر است؟

نحوه چربی سوزی با مزوتراپی

مزوتراپی چربی سوز چگونه باعث لاغری می شود؟

داروهای مورد استفاده در مزوتراپی چربی سوز، پروتئین‌ ها و آنزیم‌ های طبیعی هستند که غشای سلول چربی و ساختارهایی که چربی را کنار هم نگه می ‌دارند، تجزیه می ‌کنند. سپس چربی تخریب شده توسط بدن متابولیزه می شود. برخی مجدداً توسط کبد استفاده می شود، برخی توسط سلول های دیگر هضم شده و بقیه توسط کلیه ها دفع خواهد شد. طی یک سری درمان و یک دوره چند هفته تا چند ماهه، چندین لایه چربی ذوب می شود و شما می توانید تا 3 سایز کم کنید. مزوتراپی چربی سوز یک جایگزین کم هزینه و کم عارضه برای جراحی های کاهش سایز و دستگاه های لاغری است.

 

بخوانید: هزینه لاغری با دستگاه شاک ویو در تهران سال 1403

آیا این شیوه لاغری عوارض هم دارد؟

مزوتراپی به عنوان یک روش غیر تهاجمی، نیازی به برش یا بیهوشی ندارد و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است. محلول های تزریقی را می توان برای رفع نیازهای خاص هر فرد طراحی کرد که آن را به گزینه ای انعطاف پذیر و شخصی جهت کاهش سایز تبدیل کرده است. در حالی که مزوتراپی به طور کلی بی خطر است، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی زیر را تجربه کنند.

  • کبودی
  • تورم
  • درد در محل تزریق
  • واکنش های آلرژیک به مواد تزریق شده

بسیار مهم است که با یک پزشک دارای مجوز و با تجربه مشورت کنید که بتواند مناسب بودن شما را برای درمان ارزیابی کند و خطر عوارض را به حداقل برساند.

 

بخوانید: هزینه لاغری با دستگاه کویتیشن در سال 1403 +فیلم

چند سی سی مزو برای لاغری نیاز دارم؟

برای لاغری در قسمت های مختلف بدن به مقادیر مختلفی آمپول مزوتراپی نیاز دارید. بطور کلی آمپول های مزو 5 و 10 سی سی هستند. یک آمپول 10 سی سی معمولا برای 3 تا 4 جلسه کفایت می کند. نتایج مزوتراپی بر حسب اینچ اندازه گیری می شود و اکثر بیماران به طور متوسط 1 تا 3 سایز را از دست می دهند. البته نتایج از بیماری به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود و  تا زمانی که فرد یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشد و ورزش کند، کاهش سایز دائمی خواهد بود.

مزولیپولیز

تعداد جلسات لاغری با مزوتراپی؟

تعداد جلسات لاغری با مزوتراپی بسته به ناحیه تحت درمان متفاوت است. مثلا برای رفع غبغب شما به یک جلسه مزولیپولیز نیاز خواهید داشت اما برای شکم و پهلو تعداد جلسات بیشتری تا رسیدن به سایز دلخواه مورد نیاز است زیرا حجم چربی های انباشته شده در این نواحی معمولا بیشتر است. برای لاغری شکم پهلو با مزولیپولیز به 4 الی 5 جلسه درمانی نیاز خواهید داشت. اما در صورتی که با دستگاه های لاغری ترکیب شود 2 الی 3 جلسه به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

 

بخوانید: کوکتل لاغری شکم و پهلو با هزینه تزریق آن و عکس قبل و بعد

مزوتراپی در چه حالت بهترین چری سوزی را دارد؟

یکی از مزایای مزو لاغری این است که می توان برای کسب نتایج سریع تر و بهتر آن را بعد یا قبل از روش های لاغری با دستگاه مورد استفاده قرار داد. این روش لاغری به دلیل خواصی که برای پوست دارد می تواند در ترکیب با دستگاه لاغری کرایو، آر اف، لباس لاغری و سایر روش های لاغری موضعی بر اساس وضعیت بیمار و هدف درمان مورد استفاده قرار بگیرد.

 

موارد منع مصرف و تداخلات دارویی مزو لاغری

افراد باردار یا شیرده، افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده، هر نوع سرطان فعال، هرگونه عفونت فعال یا بیماری پوستی یا هر فردی که دچار بیماری های سرکوب سیستم ایمنی است، نباید تحت درمان مزو لاغری قرار بگیرد. بیماران با سابقه سکته مغزی، بیماری قلبی، دیابت کنترل شده یا لخته شدن خون باید قبل از انجام این روش با پزشک مراقبت های اولیه خود مشورت کنند و کاندیدای مناسبی برای این روش لاغری نیستند.

در رابطه با تداخلات دارویی نیز اگرچه کوکتل های مزوتراپی به لایه های میانی پوست تزریق می شوند اما امکان انتشار دارو فراتر از محل تزریق نیز وجود دارد. بنابراین امکان تداخلات دارویی دور از انتظار نیست. به عنوان مثال مصرف داروهای بی حسی، رقیق کننده های خون و آنتی بیوتیک ها بطور همزمان باعث کاهش اثر مواد تزریقی در مزوتراپی خواهد شد. بنابراین قبل از انجام مزولیپولیز حتما با پزشک خودتان در رابطه با داروها و مکمل هایی که روزانه مصرف می کنید، صحبت نمایید.

 

منبع:

https://www.rejuvemedical.com/mesotherapylipodissolve

https://aesthethouse.com/mesotherapy-for-weight-loss

 

 

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان

دکتر سارا بهروان موسس کلینیک ایوا در زمینه دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه جندی شاپور اهواز فارغ التحصیل شد.
دکتر بهروان مطب خود را در زمینه خدمات پوست، مو و زیبایی، لاغری و لیزر در تهران دایر کردند و با 20 سال سابقه با تجهیزات و امکاناتی پیشرفته ارائه خدمات می کنند.
گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی در زمینه
• درمان های چاقی عمومی و موضعی
• دارای مدرک ویژه تزریق فیلر و بوتاکس
• کربوکسی تراپی، لیفت نخ
• انواع لیزرهای پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس کلینیک ایوا

آدرس کلینیک ایوا: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 45 ، مجتمع یاس واحد 4

فرم مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاوران کلینیک ایوا در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.